Друга побједа Будућности / - фото: КК Будућност/АБА лига
10/10/2021 u 18:40 h

Побједа „плавих” на дебију Вајлија

Будућност – Сплит 76:66 (23:18, 21:20, 16:20, 15:8)

Дворана: СЦ „Морача”. Гледалаца: 100. Судије: Урош Николић (Србија), Сашо Петек, Едо Јавор (Словенија).

БУДУЋНОСТ: Кобс 12 (4-4), Атић 2, Шеховић, Мицов 3 (5-3), Баровић, Сили 5, Николић 8 (2-2), Јагодић-Куриџа 18 (4-4), Добњак 4, Вајли 7, Поповић 6 (2-2), Рид 10.

СПЛИТ: Перковић 3, Перасовић, Кеџо, Руњић 8, Жгенец 6 (2-2), Вуко 9 (2-2), Чампара 2 (2-0), Шишко, Бајо 20 (5-2), Меклин 6 (2-2), Барић 12.

Кошаркаши Будућности одрадили су по плану посао у дуелу трећег кола АБА лиге са Сплитом у Подгорици, иако су „жути” показали да нису случајно били у егалу цијелим током меча са Партизаном.

Гости су у шестом минуту водили 16:12, да би Марко Јагодић-Куриџа тројком, Зоран Николић закуцавањем и Џастин Кобс са четири поена направили серију 9:0 којом су „плави” преузели контролу и више нису испуштали предност.

Имали су Џикићеви изабраници 14 поена вишка у трећој четвртини, али је у последњој секунди тог периода тим са Грипа тројком Нејца Барича пришао на 60:58.

Дисали су гости кошаркашима Будућност за вратом у последњем периоду, највише захваљујићи офанзивним скоковима и поенима Дарка Баја.

Ипак, до потпуног преокрета нису могли.

Све је ријешено на минут и 35 секунди до краја, када је након серија офанзивних скокова „плавих”, Јагодић-Куриџа положио лопту кроз обруч у последњој секунди напада за 73:66.

Бивши кошаркаш Црвене звезде је ставио и тачку на меч са линије за слободна бацања.

У другој четвртини је у дресу Подгоричана дебитовао Џејкоб Вајли.

Американац се представио публици на најбољи могући начин, одмах закуцавањем и прецизним шутем ван линије 6,75.

Крилни центар је меч завршио са седам поена и једном аситенцијом за пет минута и 34 секунде проведене на паркету.

13. maj 2024 14:04