Млађе кошаркашице добиле шансу / - фото: FIBA.BASKETBALL
21/06/2021 u 23:09 h
Nikola JovanovićNikola Jovanović

Шкеровић: Са 20 професионалних кошаркашица се не може више

Селекторка Црне Горе није имала шта да замјери својим изабраницма након пораза од Шпаније

Кошаркашице Црне Горе испале су од Шпаније у осмини финала Европског првенства.

Селекторка Јелена Шкеровић међутим није имала шта да замјери својим изабраницама након убједљивог пораза (51:78) од домаћих у Валенсији.

Дјевојке су током цијелог турнира показале добру енергију, вечерас су оставиле све што су могле на терену, тако да не могу на то да се жалим. Са 20 професионалних кошаркашица доћи у ситуацију да играш са двоструким узастопним шампионом Европе за пласман у четвртфинала Евробаскета је успјех. Покушали смо да спроведемо наш план, али нас је Шпанија пресјекла већ у првој четвртини. Имали смо чак 11 изгубљених лопти на полувремену, из којих су оне у контранападима постигле 12 поена, а на половини меча је разлика износила 18 поена. То је превише лаких поена противника за овакав ниво такмичења и на том сегменту игре морамо да радимо у будућности. Мислим да смо презентовале црногорску кошарку и Црну Гору на прави начин – казала је након утакмице Шкеровић.

19. april 2024 06:53