Са меча Звезда - Зенит / - Фото: Твитер
30/12/2021 u 21:16 h

Звезда након продужетка поражена од Зенита у Београду

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Зенита у Београду са 76:80 у мечу 18. кола Евролиге и то након продужетка

Звезда након овог пораза има скор од седам побједа и 11 неповољних резултата, док је Зенит на скору 12-6.

Зенит је у првој четвртини одиграо доста боље од Звезде, прије свега у нападу, па је руска екипа водила 29:21.

Звезда се пробудила у другом периоду и успјела да спусти вођство гостију, па је резултат на полувремену био 42:44 у корист Зенита.

Звезда је сјајно одиграла одбрану у трећем периоду, па је Зенит постигао само шест поена. Београдски тим је пред последњи квартал водио 57:48.

Београдски тим је стечену предност у трећој четвртини у потпуности просуо у четвртој јер је руски тим успио да заигра знатно боље и на два минута до краја поведе 67:66.

Услиједила је драма, резултат је био 69:69, па се морало ући у продужетак.

У додатном времену гостујућа екипа се боље снашла и успјела да слави.

Зенит је до тријумфа водио бивши кошаркаш Звезде Били Берон са 25 поена, док је Џордан Мајки додао 13.

У екипи Звезде се истакао Нејт Волтерс који је постигао 21 поен, Остин Холинс је имао 15, а Никола Клаинић 13.

18. april 2024 09:03