Fudbaleri Ekvadora / - FOTO: FIFA WORLD CUP/TWITTER
20/11/2022 u 18:59 h

(KRAJ) Počeo Mundijal, Ekvador lako protiv slabašnog Katara na otvaranju!

Fudbaleri Ekvadora savladali su Katar u Dohi sa 2:0 u 1. kolu grupe A Svjetskog prvenstva

Mundijal je konačno počeo utakmicom u Dohi, ali navijači domaćina Katara nisu imali puno razloga za zadovoljstvo.

Ekvador je bio i više nego dominantan i zasluženo slavio na startu šampionata.

Južnoamerikanci su gol postigli već u 4. minutu kada je pogodio Ener Valensija, ali jenjegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Ipak, domaća selekcija povela je u 16. minutu kada je Valensija pogodio sa bijele tačke.

Isti igrač je krunisao svoju odličnu partiju pogotkom u 31. minutu na dodavanje Presijada.

Katar je imao dvije prilike krajem prvog i krajem drugog poluvremena i te situacije su jedine vrijedne pomena što se tiče njih.

Ekvadorci su kontrolisali meč, mogli i ubjedljivije da slave, ali su na kraju sigurno mnogo zadovoljniji od domaćina.

U drugom duelu grupe sjutra će u 17 sati igrai Senegal i Holandija.

Utakmicom između domaćeg Katara i Ekvadora zvanično će početi Mundijal u ovoj zemlji.

Katar će od 20. novembra do 18. decembra ugostiti 32 reprezentacije, među kojima i dvije sa prostora bivše SFR Jugoslavije – Hrvatsku i Srbiju.

Selekcije su podijeljene u osam grupa iz kojih će po dvije najbolje izboriti plasman u osminu finala.

Po dvije najbolje selekcije iz grupe izboriće plasman u nokaut fazu.

Ovogodišnji šampionat biće odigran na osam stadiona.

Titulu prvaka brani Francuska, koja je 2018. godine u Rusiji, u finalu, savladala Hrvatsku.

Najviše uspjeha na šampionatima svijeta imao je Brazil sa pet osvojenih titula prvaka.

20. septembar 2024 12:52