Ništa od četvrtfinala / -FOTO: IHF/© SASA PAHIC SZABO/KOLEKTIFF
24/06/2024 u 20:21 h

Četvrtfinale ostalo san za juniorke Crne Gore

Island bolji od "crvenih" na startu glavne runde

Plasman u četvrtfinale ostao je samo san za žensku juniorsku rukometnu reprezentaciju Crne Gore na Svjetskom prvenstvu za igračice do 20 godina u Sjevernoj Makedoniji.

Na startu glavne runde, izabranice trenera Igora Markovića poražene su od Islanda (35:27) u Skoplju, pa su i dalje bez bodova u novoformiranoj grupi i šansi za plasman među osam najboljih na planeti.

Crna Gora je u prvom poluvremenu nekoliko puta imala i tri gola prednosti (posljednji put 12:9, 24. minut), ali je Island preokrenuo do velikog odmora i imao je minimalno vođstvo – 15:14.

Do odlučujuće prednosti, Island je došao u 48. minutu kada je poveo 28:22.

Jelena Vukčević je bila najefikasnija sa 13 golova, dok su Nikolina Marković i Andrea Brajović postigle po četiri. Marija Marsenić je upisala šest odbrana.

"Crvene" će u utorak (20.15 sati) igrati protiv domaćina Sjeverne Makedonije.

Uoči posljednjeg kola glavne runde, Island ima četiri, Portugal tri, Sjeverna Makedonija bod, dok je Crna Gora bez bodova.

24. jun 2024 20:22