07/07/2024 u 19:23 h
D.M.D.M.

Crna Gora pobijedila i Francusku

Sa četiri pobjedom i porazom "ajkule" završile nastup na turniru u Šapcu

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobjedom nad Francuskom završila je turnir u Šapcu.

U posljednjem kolu “ajkule” su slavile protiv domaćina Olimpijskih igaram 14:12 (3:5, 3:3, 5:3, 3:1).

Tako je Crna Gora učinkom od četiri pobjede i poraza okončala posljednje jake testove pred nastup u Parizu.

Prije Francuske, savladala je Rumuniju 10:6, Njemačku 14:7 i Srbiju 18:17 petercima, a izgubila je od Australije 13:11.

"Ajkule" će završni dio priprema obaviti u Podgorici, gdje će 15. jula odigrati i zvanični kontrolni meč protiv Australijanaca.

Duel sa Francuskom, crnogorski tim je dobio velikim preokretom od finiša treće četvrtine, kada je serijom 5:0 od tri gola zaostatka (11:8) došao do dva gola prednosti (13:11), četiri minuta prije kraja.

Po tri gola postigli su Danilo Radović i Đorđe Stanojević, po dva Marko Mršić, Bogdan Đurđić i Dušan Matković, a po jedan Vlado Popadić i Miroslav Perković.

06. septembar 2024 21:06