Бродолом у Данској / - фото: EHFCL.EUROHANDBALL.COM
26/09/2021 u 15:33 h
ДАН порталДАН портал

Дебакл рукометашица Будућности у Данској

Есбјерг у трећем колу Лиге шампиона побиједио „плаве” 35:20

Рукометашице Будућности претрпјеле су дебакл гостовању Есбјергу у трећем колу Б групе Лиге шампиона 20:35 (10:16)

„Плаве” су биле у егалу само током прва три минута (2:2), након чега су Данкиње серијом 4:0 најавиле у ком правцу ће ићи меч.

Рукометашице Будућности су у 57. минуту први пут биле на максималних 15 голова минуса (18:33).

Изабранице Бојане Поповић су претрпјеле трећи пораз у најквалитетнијем европском клупском такмичењу, док је Есбјерг убиљежио другу побједу, уз пораз од Бреста.

Нејефикаснија у редовима Будућност је била Ивона Павићевић са пет голова

Илда Кепић, Татјана Брновић, Матеа Плетикосић и Валерија Маслова су постигле по три, а Николина Вукчевић и Нина Булатовић по један гол.

Бејза Ирем Туркоглу је са шест голова била нејефикаснији актер утакмице, а у редовима Есбјерга се једино Марит Розберг Јакобсен није уписала у листу стријелаца.

25. april 2024 18:13