Олимпијакос најубједљивији / - фото: SCREENSHOT/CHAMPIONSLEAGUE.LEN.EU
29/10/2021 u 07:30 h

Фудулис бројао до седам

Београђани стратовали побједама у Лиги шампиона

Побједом Барселонете над сплитским Јадраном (11:6) отворена је нова сезона ватерполо Лиге шампиона.

Шпанци су на старту повели 2:0 и држали контролу цијелим током утакмице.

Тим Елвиса Фатовића је до сигурне побједе предводио четвороструки стријелац Марк Ларумбе.

„Хет-трик” је уписао Сплићанин Антонио Дужевић.

Нови Београд је у српском дербију савладао Раднички 16:10.

Крагуjевчани су боље отворили меч, али 10 минута и 19 секунди, од финиша друге до старта четврте четвртине, нису успјели да затресу мрежу, па је амбициозни домаћин са шест везаних голова преломио меч (13:7).

Београђане је до побједе предводио Никола Jакшић са пет голова.

Наjубједљивиjи у првом колу био jе Олимпиjакос, коjи jе „потопио” Динамо из Тбилисија (20:9), уз осам голова повратника из Ференцвароша, Jаниса Фудулиса.

Филип Филиповић је постигао три, док је црногорски репрезентативац Ђуро Радовић био у трилингу ватерполиста који су се по два пута уписали у листу стријелаца.

У грузијском тиму је Марко Jелача уписао „хет-трик”.

Дерби првог кола А лиге између Бреше и Ференцвароша завршен је ремијем (8:8).

У репризи прошлосезонског полуфинала гости су у три наврата имали по два гола вишка (4:2, 5:3, 6:4), али су „лавови” стигли до бода.

Последњи гол на мечу постигао је Винћенцо Долче, два и по минута прије краја.

Центар Бреше Ђорђе Лазић је са три гола био најефикаснији актер утакмице.

Фради су са по два гола предводили Денеш Варга, Мартон Вамош и бивши члан херцегновског Јадрана, Данил Меркулов.

У групи Б је Црвеној звезди перфектна трећа четвртина (4:0) донијела побједу над Шпандауом (12:9) у првом мечу у Лиги шампиона након више од седам година.

Капитен Милош Вукићевић и Будванин Богдан Ђурђић су предводили „црвено-беле” са по три поготка, док је Новљанин и дојучерашњи ватерполиста Шпандауа, Стефан Пјешивац, постигао два.

Југ је већ у првој четвртини најавио побједу над Хановером (13:7).

Дубровчане је предводио петоструки стријелац Хрвоје Бенић, док су Црногорци Дарко Бргуљан и Александар Радовић са по три гола били најефикаснији у пораженој екипи.

Лако је до побједе дошао и ОСЦ против Стеауе (14:8).

Кристијан Манхерц, Винце Вигари и Золтан Буриан су постигли по три гола за домаће.

Црногорска мини колонија из Марсеја се добро држала до полувремена дуела са Про Реком (3:3), али је актуелни првак Европе у наставку сломио отпор домаћих (7:13).

Побједнике су предводили Ђерђо Заланки са четири гола и капитен Алексанадар Ивовић, са једним мање, док је три гола за Французе постигао Томас Верно.

У другом колу, 9. новембра се у А групи састају: Бреша – Барселонета, Нови Београд – Олимпијакос, Јадран СТ – Динамо Тбилиси и Раднички – Ференцварош.

Дан касније су на програму утакмице Б групе: Југ – Марсеј, Црвена звезда – ОСЦ, Про Реко – Стеауа и Шпандау – Хановер.

30. april 2024 08:30