/ -FOTO: IHF
27/06/2024 u 18:30 h

Juniorke Crne Gore nemoćne protiv Norveške

Izabranice Igora Markovića očekuje još meč za 11. mjesto protiv Rumunije

Ženska juniorska rukometna reprezentacije Crne Gore će igrati za 11. mjesto na Svjetskom prvenstvu za igračice do 20 godina u Sjevernoj Makedoniji.

U prvom meču razigravanja za plasman od 9. do 12. mjesta, izabranice trenera Igora Markovića ubjedljivo su poražene od Norveške (42:27) u Skoplju.

Protivnik u meču za 11. mjesto biće Rumunija koja je poražena od Njemačke 34:32.

Bilo je to najlošije izdanje "crvenih" na planetarnoj smotri, pa je ubjedljiv poraz bio očekivan. U dosadašnjem dijelu takmičenja, Crna Gora je upisala tri pobjede (Uzbekistan, Gvineja i Sjeverna Makedonija) i doživjela isto toliko poraza, jer je ranije izgubila od Portugala i Islanda.

Crna Gora je povela dva puta na startu meča (1:0, 2:1), ali je Norveška ubrzo došla do pravog ritma, pa je dvocifrenu prednost stekla već u 22. minutu (20:10).

Nakon prvog poluvremena bilo je 24:14, a konačnih 15 razlika je i najveća prednost, koju je protivnik imao još dva puta.

Jelena Vukčević ponovo je bila najefikasnija sa 12 golova, pa sigurno drži prvo mjesto na listi najboljih strijelaca šampionata.

Marija Marsenić je meč završila sa 10 odbrana.

27. jun 2024 20:13