15/09/2024 u 18:47 h
D.M.D.M.

Kadeti Budve osvojili regionalnu vaterpolo ligu

Jadran zauzeo peto, a Primorac osmo mjesto

Slavljem domaćina Budve, završeno je Final 10 turnir Regionalne vaterpolo lige za igrače do 16 godina.

Naime, pobjednički pehar je pripao sastavu Budve koja je slavila u finalu protiv beogradske Banjice 9:8.

Nedjelja je naime bila dan konačnih ‘obračuna’, susreta za konačan poredak.

U finalu je Banjica bila bolja ekipa tri četvrtine.

Domaćin je prvi put poveo tek sekundu prije kraja treće četvrtine (6:5).

Sredinom posljednje dionice Budva je prvi put povela sa dva gola razlike (8:6 i 9:7).

Gosti su uspjeli da smanje na 9:8 tek 1.10 minuta do kraja, ali se na njihovu žalost rezultat više nije mijenjao.

U susretu za treće mjesto i bronzu, Sava iz Šapca je bila bolja od zagrebačkog Medveščaka (9:7).

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Sava rezultatski pobjegla Zagrepčanima na nedostižnu prednost, 9:5.

Peto je mjesto pripalo Jadranu iz Herceg Novog koji je u najefikasnijoj utakmici dana savladao beogradsku Palilulu 19:13.

Na začelju, Mladost je za 7. mjesto bila bolja od kotorskog Primorca (9:8), dok je 9. mjesto pripalo splitskom Jadranu koji nije imao problema protiv reprezentacije Slovenije (18:9).

Za najboljeg vratara turnira proglašen je Nikola Batoš iz Medveščaka, dok je najbolji igrač Luka Dragović iz pobjedničkog sastava Budve.

Trofej za fer-plej pripao je Jadranu iz Herceg Novog.

15. septembar 2024 18:48