Sa turnira u Golubovcima / -FOTO: KARATE KLUB ZETA
12/09/2024 u 16:56 h

Memorijalni karate turnir "Đuro Dabanović": Omladinac najuspješniji

U Dvorani Srednje Mješovite škole u Golubovcima, proteklog vikenda je održan prvi međunarodni memorijalni turnir „Đuro Dabanović" – Trofej Zete 2024

Memorijal je nazvan po Đuru Dabanoviću, nekadašnjem proslavljenom karatisti, a kasnije i treneru ovog kluba. Turnir je okupio takmičare iz 36 klubova iz šest država sa ukupno 314 učesnika i 458 nastupa.

image

Kada je u pitanju generalni plasman, Karate klub Zeta je osvojio drugo mjesto, ali kao domaćin nije ulazio u zvanični plasman. Najuspješniji klub na turniru bio je Omladinac, koji je zauzeo prvo mjesto u generalnom plasmanu. Drugo mjesto pripalo je Karate klubu Ulcinj, a treće mjesto osvojio Karate klub Fuše sa Kosova.

image

-Zahvaljujemo svima koji su uzeli učešće na turniru i doprinijeli da se ova sportska manifestacija održi na izuzetno visokom nivou. Nadamo se da će naredne godine privući još veći broj takmičara i klubova, kako iz Crne Gore, tako i iz regiona – saopšteno je iz Karate kluba Zeta.

17. septembar 2024 17:58