Славље Ивовића / DEEPBLUEMEDIA -
05/06/2021 u 21:35 h

Про Рекова девета круна

Тим црногорског ватерполо аса Александра Ивовића у финалу фајнал-ејта Лиге шампиона у Београду детронизовао Ференцварош

Ватерполисти Про Река су освојили девету титулу првака Европе.

Тим црногорског аса Александра Ивовића је у финалу фајнал-ејта Лиге шампиона у Београду детронизовао Ференцварош 9:6 (3:2, 2:3, 2:0, 2:1).

Про Реку, који је ове сезоне изгубио титулу у шампионату Италије од Бреше, послије 16 година, ово је била прва титула у Лиги шампиона након шест година.

Најтрофенији европски клуб је до девете круне стигао на префектан начин, са свих 13 побједа у овогодишњој кампањи.

Сада већ бивши прваци су се држали до финиша првог полувремена (5:5), али им је онда стао напад, скоро 16 минута су били без гола!

Гонзало Ећенике, Франћеско Ди Фулвио и Душан Мандић са два гола су одвели Реко на недостижно одстојање (9:5), на три минута и 14 секунди прије краја.

Клуб из Будимпеште је у последњих 18,58 минута утакмице постигао само један гол.

Мандић је са три гола био најефикаснији актер финала.

Код „Фадија” су Вендел Чаба Вигвари и Николас Константин-Бикари постигли по два гола.

Резултати

Финале: Про Реко – Ференцварош 9:6

За бронзу: Бреша – Барселонета 13:7

За 5. мјесто: Југ – Хановер 16:11

За 7. мјесто: Олимпијакос – Марсеј 13:12

Екипа Про Река ће током љета претрпјети промјене у играчком кадру.

Голман Марко Бијач одлази у Олимпијакос, Душан Мандић ће појачати нову силу на мапи европског ватерпола, Нови Београд, док ће вечерашњи Рекови ривали Денеш Варга и Ђерђо Заланки доћи у Ђенову,

Ивовић ће и наредне сезоне као капитен предводити Реко.

Леки је ово била трећа титула европског клупског првака.

20. april 2024 04:05