Висок лет Словенаца / фото: SCREENSHOT/EUROVOLLEY.CEV.EU
18/09/2021 u 21:22 h

Словенци други пут заредом у финалу Евроволеја

Дежела у Катовицама са 3:1 савладала домаћина и свјетског првака, Пољску

Одбоjкаши Словениjе играће други пут заредом у финалу Евроволеја, пошто су у Катовицама изненадили домаћина и двоструког узастопног свјетског првака, Пољску, са 3:1 (17:25, 20:32, 16:25, 35:37).

Дежела је и 2019. године у Љубљани, преко Пољске, идентичним резултатом, дошла до финала, гдје је поражена од Србије.

Пољаци су добили први сет 25:17 и задатак jе био знатно отежан за актуелног вицешампиона Старог континента.

Међутим, херојском игром у наредна три сета, Дежела jе заслужила нову шансу за освајање титуле.

Од та три сета, два су Словенци добили на разлику.

Тончек Штерн код Словенаца и натурализовани Пољак, Леон, били су најефикаснији актери утакмице, са по 20 поена.

Иначе, на старту утакмице се десио пропуст организатора, који су интонирали химну „Боже правде”.

Можда је то био и мотив више за Словенце.

Словенци су иначе били у групи са репрезентацијом Црне Горе и Европско првенство су отворили поразом од Чешке.

У другом полуфиналу се састају Србија и Италија, која је такође била у групи са екипом Вељка Башића.

20. april 2024 07:46