Мачић постигао прва три гола за Приморац / - фото: ВПСЦГ/Крсто Вуловић
07/11/2021 u 17:58 h
ДАН порталДАН портал

Зна се старији

Приморац – Катаро 16:8 (6:4, 3:3, 1:0, 6:1)

Базен: „Драган Трифуновић” у Будви. Судије: Божо Ђурашковић (Подгорица) и Миодраг Станишић (Котор). Играч више: Приморац 8 (5), Катаро 4 (2). Петерци: Катаро 1 (1).

ПРИМОРАЦ: Краљ (једна одбрана), Драшковић 2, Пауновић 1, Гопчевић, Мачић 5, Вукасовић 2, Шекарић, Вукшић, Станојевић, Баштрица, Матковић 5, Јановић 1, Исљамовић (шест одбрана), Вучковић.

КАТАРО: Маринковић (девет одбрана), Вичевић, Вујошевић 1, Марковић, Мршић 3 (1), Милић 2, Јашовић, Вујовић, Милаш 1, Рајхел, Марковић, Гопчевић 1, Бјелица (једна одбрана), Никаљевић.

Ватерполисти Приморца савладали су Катаро на отварању првог полуфиналног турнира Купа Црне Горе у Будви.

Млађи которски тим је повео само на старту, након чега је некадашњи шампион Европе са два гола преузео контролу.

Четири пута је „академија” успијевала да изједначи, последњи пут на 7:7 у претпоследњем минуту друге четвртине.

Након тога изабраници Ивана Бјелобрковића тачно 12 минута и 24 секунде нису затресли мрежу.

На другој страни се разиграо Душан Матковић, уз Аљошу Мачића, који је постигао прва три гола, серијом 6:0 одвео старији которски тим на 13:7.

28. april 2024 16:09