Iga Švjontek / EPA-EFE-CHRISTOPHE PETIT TESSON
29/05/2024 u 20:58 h

Švjontek od ambisa do velike pobjede protiv Osake

Najbolja teniserka svijeta spasila meč loptu protiv Japanke

Iga Švjontek je bila na konopcima, gubila je sa 5:2 u trećem odlučujućem setu, ali je uspjela da se izvuče i da izbjegne eliminaciju u drugom kolu Rolan Garosa.

Aktuelna šampionka je nanizala pet gemova i viđen poraz od Naomi Osake u drugom kolu pretvorila u pobjedu - 7:6, 1:6, 7:5, u meču koji je trajao dva sata i 57 minuta.

Imaće Osaka za čim da žali, jer je kontrolisala i igru i rezultat, ali nije uspjela da završi meč. Imala je Japanka i servis pri vođstvu 5:3, imala je i meč loptu, ali je onda stala i dozvolila Igi koja je tada pokazala klasu da se vrati u meč i režira preokret.

Švjontek koja brani titulu u trećem kolu će igrati sa boljom iz duela Jana Fet (Hrvatska) – Mari Buzkova (Češka).

08. septembar 2024 02:22