Među njima je i Goran Vesić. On tvrdi da nije uhapšen, već da se dobrovoljno odazvao pozivu policijskih službenika.
Kako se navodi u saopštenju, J. T, G. V, A. D. i N. Š. osumnjičeni su da su počinili krivično djelo Teško djelo protiv opšte sigurnosti iz člana 288 stav 2 Krivičnog zakonika, u vezi s krivičnim djelom Izazivanje opšte opasnosti iz člana 278 stav 3 u vezi sa stavom 2 Krivičnog zakonika.
- Nijesam uhapšen, dobrovoljno sam se odazvao pozivu policijskih službenika s kojima sam došao u Novi Sad i stavio se na raspolaganje istražnim organima kako bi do kraja bile istražene sve okolnosti koje su dovele do nesreće u Novom Sadu.Uvijek ću, kao i do sada, biti na raspolaganju nadležnim organima i dokazaću da ne snosim krivičnu odgovornost za ove tragične događaje. O daljem razvoju događaja sa javnošću i medijima će komunicirati advokatska kancelarija koja me zastupa u ovom predmetu - naveo je Vesić na svom Instagram profilu.
Podsjetimo, Vesić je 5. novembra podnio ostavku na funkciju ministra građevinarstva.
Na svom profilu na društvenoj mreži X naveo je da je ostavku „podnio kao odgovoran čovjek koji želi ličnim primjerom pokazati da u današnjoj Srbiji postoji moralna odgovornost zbog strašne tragedije“ koja se dogodila u resoru na čijem je čelu.
- Odlazim sa ove funkcije čiste savjesti i ponosan na rezultate koji ostaju iza mene, kao i tima Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture koji je radio sa mnom. Radio sam sa velikim poštovanjem i odgovornošću prema građanima i građankama, kao i u najboljoj vjeri isključivo u interesu Srbije - poručio je tada Vesić.
Ostavke su juče podnijeli i ministar Tomislav Momirović, koji je od 2020. do 2022. obavljao funkciju ministra građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, kao i Jelena Tanasković, direktorica „Infrastrukture željeznice Srbije“, dan nakon što je predsjednik Aleksandar Vučić izjavio da će biti još ostavki.