У пљеваљској општој болници (ОБ) због недостатка доктора, ангажован је и пензионисани љекар (хирург) од 85 година. Директор ове установе Саша Грбовић избјегао је да директно говори о ангажованим пензионисаним љекарима који имају 85 година живота, казавши да се на њихов рад нико не жали и да сви они имају задовољавајуће лиценце.
– У таквим условима немогуће би било организовати посао без ангажовања љекара са стране и само захваљујући доброј сарадњи са другим болницама и домовима здравља, као и помоћи Министарства здравља, грађанима је пружена адекватна здравствена заштита. Сваки љекар који је ангажован у ОБ Пљевља има важећу лиценцу, што се лако може провјерити. Љекари из Србије који раде у ОБ Пљевља имају лиценцу љекарских комора обје државе, што ће рећи да постоје практично два нивоа провјере, изјавио је за "Дан" Грбовић.
Када је у питању љекарски кадар ту постоје бројни проблеми.
– Општа болница Пљевља има "хронични" недостатак кадра. Нећу претјерати ако кажем да је у претходних годину дана највећи период времена, посао у болници изнијело отприлике 15 љекара и морам нагласити да практично ниједан љекар у болници Пљевља нема приватни живот и ти напори које они улажу морају бити за сваку похвалу, поручио је Грбовић, наводећи да је у болници доста љекара ангажованих из других средина.
Када је у питању нови болнички објекат, чија је градња већ више пута најављивана Грбовић наводи да је изградња новог објекта болнице ушла у капитални буџет за ову годину и у току је израда пројектног задатка.
– То је свакако комплексан задатак, захтијева више корака али је врло важно да смо коначно кренули са мртве тачке, истакао је Грбовић.
Поред недостатка љекарског кадра, у овој болници постоје бројни проблеми када су у питању услови за рад и рјешавање стамбених питања. Грбовић каже да преко деведесет одсто запослених нема ријешено стамбено питање. Нада се да ће у наредном периоду доћи до изградње станова и новог болничког објекта.
Посебан проблем је недостатак станова за запослене, јер дужи временски период није било градње стамбених објеката.
– Нажалост, преко 90 одсто здравствених радника у Општој болници Пљевља нема ријешено стамбено питање. Велика већина њих је "заробљена" у стамбеним кредитима. Морамо бити свјесни да сама Пљевља за велику већину људи нису атрактивна средина за живот и да ако се убрзо не учине озбиљни кораци да се људи мотивишу за останак у Пљевљима, бићемо суочени са још већим недостатком кадра, упозорио је Грбовић.
Истакао је да лично мисли да је потребно ангажовање свих нивоа власти, од Владе, министарства, општинских структура и локалних фирми да би се нашло рјешење за обезбјеђивање станова.
Указује да Пљевља нијесу сиромашна средина по привредним ресурсима, да би била тако лоша ситуација.
– Пљевља су индустријски центар Црне Горе и по мени не смије да постоји изговор да се не уложи дио новца који се "односи" из града (а оставља загађење), у рјешавање стамбеног питања здравствених радника, што је свакако први услов за њихово задржавање у Пљевљима, изјавио је Грбовић.