Zdravko Krivokapić
24/06/2021 u 21:41 h
Dan.Dan.
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Krivokapić na čelu Savjeta za sagledavanje uticaja epidemije na ekonomiju

Danom stupanja na snagu ove odluke prestaje da važi Odluka o obrazovanju Savjeta za sprovođenje aktivnosti na odstranjivanju i iskorjenjivanju zarazne bolesti izazvane novim koronavirusom KOVID-19 na teritoriji Crne Gore

Premijer Crne Gore, Zdravko Krivokapić biće rukovodilac novoformiranog Savjeta za sagledavanje epidemiološke situacije usljed pojave epidemije zarazne bolesti KOVID-19 i njenog uticaja na ekonomsko stanje u Crnoj Gori. To je  odlučeno je na današnjoj sjednici Vlade.

Savjet se obrazuje radi sagledavanja i analize epidemiološke situacije i uticaja propisanih mjera za sprječavanje unošenja i širenja, suzbijanje i sprječavanje prenošenja u druge zemlje zarazne bolesti COVID-19, zdravstvenih izvještaja i informacija Ministarstva zdravlja i Instituta za javno zdravlje, u vezi sa prenošenjem ove zarazne bolesti, kao i uticaja epidemiološke situacije i ovih mjera na ekonomsko stanje u zemlji, na osnovu izvještaja i informacija nadležnih organa državne uprave.

Kako su kazali iz Vlade, u skladu sa navedenom analizom, Savjet predlaže Vladi donošenje odluke o zabrani, odnosno ograničavanju ulaska u Crnu Goru licima koja dolaze iz država sa nepovoljnom epidemiološkom situacijom, zabrani, odnosno ograničavanju rada privrednih društava i preduzetnika, kao i obavljanja drugih djelatnosti koje pogoduju prenošenju i širenju zarazne bolesti, a koje mogu izazvati negativne posljedice za privredu, ekonomiju i ostvarivanje javnog interesa.

Danom stupanja na snagu ove odluke prestaje da važi Odluka o obrazovanju Savjeta za sprovođenje aktivnosti na odstranjivanju i iskorjenjivanju zarazne bolesti izazvane novim koronavirusom KOVID-19 na teritoriji Crne Gore.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
{"success":true,"message":null,"messages":null,"data":null,"logged_in":false}
17. april 2025 15:18