Предсjедник Радничке партиjе (РП) Максим Вучинић позвао jе Владу Црне Горе, премиjера Здравка Кривокапића и министре да искористе све могућности и укључе се, како jе рекао, у рjешавање проблема Жељезаре, 260 радника, те извjесног броjа људи и малих предузећа чиjа jе судбина везана за судбину компаниjе.
Вучинић у саопштењу наводи да Влада Црне Горе мора пронаћи механизам да се помогне Жељезари како би опстала.
"Посљедњих дана се прича о два дипломатско-конзуларна представништва Црне Горе у Турскоj, каква jе мисиjа тих представништава ако то ниjе заштита интереса Црне Горе и њених грађана. Позивам Владу Црне Горе, њеног премиjера и министре да искористе све могућности и укључе се у рjешавање проблема Жељезаре, 260 радника и jош извjестан броj људи и малих предузећа чиjа jе судбина везана за судбину жељезаре", рекао jе Вучинић.
Сматра како се "спржена земља коjу jе оставила ДПС владавина наjбоље може уочити у халама фабрика некадашњих гиганата и генератора развоjе Црне Горе".
"Много пута сам износио у jавност ситуациjу у никшићкоj жељезари, услове рада и неправду коjа jе погодила њене раднике. Осим захвалности запослених, никад ниjесам добио повратна реаговања од менаџмента фабрике или одговорних у бившоj власти", рекао jе Вучинић.
Оцjењуjе да од доласка нове власти ситуациjа у Жељезари не само да се ниjе побољшала, него jе, каже, чак дошла до наjгорег стања у историjи фабрике.
"Ко jе одговоран за то? Фабрика jе продата 2012. године Тошчелику, фирми коjа jе представљена као чудо са истока коjе ће бити увод у плодоносну сарадњу између Црне Горе и Турске. Данас жељезара стоjи у закоченом режиму и њењи радници са бригом и неизвjешношћу чекаjу да им се каже судбина фабрике. Одговорност jе приjе свега на бишоj власти, односно тадашњем премиjеру Игору Лукшићу и његовим министрима коjи су учествовали у продаjи жељезаре и одбили друге заинтересоване савjетуjући их да уопште не учествуjу на тендеру", сматра Вучинић.