Naglasili bi da bi kompanija vratila sva dugovanja i nastavila sa radom da Specijalno tužilaštvo protiv njih nije pokrenulo krivični postupak i pohapsilo menadžment kompanije. Njihov advokat Dragoljub Đukanović tvrdio јe da јe država ovim hapšenjem stala na put ozdravljenju Vektre "Boka".
Troјica optuženih, kao i izvršni direktor kompanije Vektra Milić Popović, zatražili su da se obustavi krivični postupak protiv njih jer Specijalno tužilaštvo nije ponudilo nijedan dokaz da su preduzeće HTP "Boka" prilikom privatizacije i reorganizacije oštetili za 5.075.346,19 eura.
Optuženi se terete da su u periodu od septembra 2017. do decembra 2019. godine počinili produžena krivična djela zloupotreba ovlašćenja u privredi i zloupotreba prodaje imovine putem pomaganja.
Branilac Đukanović ukazao јe sudu da odbrana okrivljenih u procesu istrage nije imala ista prava kao i tužilaštvo, iako bi to trebalo biti drugačiјe. Kazao јe da јe odbrani uskraćeno pravo na jednakost oružja jer se nalazima vještaka bavilo samo tužilaštvo, a oni dobili pristup tek kada su vještačenja okončana i uručen im nalaz.
Smatra da podaci iz nalaza vještaka finansijske struke i otužnice SDT-a ne odgovaraju realnom stanju.
– Revizorski izvještaj, koji se odnosi na poslovanje preduzeća Vektra "Boka" je drugačiji od nalaza vještaka finansijske struke koje je naložilo Specijalno tužilaštvo – precizirao je advokat Đukanović.
On je naveo da se u nalazima vještaka navodi da su nekretnine prodavane po manjoj vrijednosti od one koja je određena, ali ne navode ko je određivao tu cijenu i po kojim kriterijumima.
– Svima je poznato da se imovina prodaje putem javne ponude i da ovaj vid prodaje predstavlja najtražešniji način utvrđivanja vrijednosti bilo čega, uključujući i nekretnine koje su određene za prodaju u postupku reorganizacije Vektre "Boka" – pojasnio je advokat Đukanović.