Bivši šef Odsjeka za obezbjeđenje ličnosti u Upravi policije Jugoslav Raičević, koji je uhapšen 11. jula zbog sumnje da je službene tajne odavao Milanu Vučiniću, navodno jednom od članova organizovane kriminalne grupe Pljevljaka Darka Šarića, sudeći prema tužilačkim spisima, pomenutoj ekipi prosleđivao je brojne informacije.
Raičević je u pritvoru, a tereti se za zloupotrebu službenog položaja u sticaju sa članstvom u kriminalnoj organizaciji. Navodno, riječ je o kriminalnoj organizaciji optuženoj i u Srbiji koju, osim braće Šarić, čini još 13 osoba.
Raičević je, kako je ranije saopštio njegov advokat Dalibor Kavarić, negirao krivicu pred tužiocem Natašom Bošković, navodeći da nije posjedovao kriptovani telefon i da nije odavao službene tajne.
Međutim, u tužilačkim spisima, između ostalog, piše da je Raičević u toku 2020. godine postao pripadnik kriminalne organizacije koju je na teritoriji Srbije i Crne Gore organizovao Darko Šarić. Osim Šarića, optužnicom podignutom u Srbiji obuhvaćeni su i Dejan Lazarević, Bojan Stanojković, Danilo Odović, Aleksandar Bošković, Nikola Spasojević, Danilo Stojanović, Milutin Radovanović, Duško Mirković, Stefan Andrejić, Marko Vukić, Uroš Radovanović, Milan Vučinić, Arso Šarić i Duško Šarić. Pored brojnih krivičnih djela, oni se sumnjiče i da su planirali ubistvo i diskreditaciju Nebojše Joksovića, svjedoka saradnika u postupku protiv Darka Šarića.
Tužilaštvo Jugoslava Raičevića tereti da je preko skaj aplikacije, skrivajući se iza šifre BNB5D8, Milanu Vučiniću prenosio informacije o kretanju, aktivnostima i pozicijama policijskih službenika, kao i podatke iz službenih evidencija i o tome ko je pod mjerama tajnog nadzora.
Kako se navodi u tužilačkim spisima, Raičević je u februaru 2020. godine Vučiniću poslao skrinšot vozačke dozvole Dragiše Bulatovića i objasnio mu da je to lice, navodno, učestvovalo u izvršenju krivičnog djela.
U aprilu iste godine, prema sumnjama tužilaštva, Raičević je Vučinića obavijestio da je učestvovao u hapšenju oca Minje i Manja Šakovića, navodeći da im je oduzeo blindirani "audi A8".
Tokom istog mjeseca, kako se sumnja, svog sagovornika je obavijestio i o hapšenju Dina Ibrahimovića, navodno zbog pomaganja u ubistvu Šćepana Roganovića.
Vučinić je, navodno, zahtijevao i od Raičevića dobio informaciju i o hapšenju Igora Terzića i Gorana Vukčevića zbog pokušaja ubistva N.N. pripadnika,, "škaljarskog klana", kao i o hapšenju državljana Kolumbije koji su, navodno, trebali da likvidiraju izvjesnog "škaljarca". Raičević je Vučiniću, navodno, prenosio i informacije o ulasku u Crnu Goru pojedinih državljana Srbije.
Kako saznajemo, Jugoslav Raičević je pred tužiteljkom izjavio da od okrivljenih poznaje samo Milana Vučinića. Saopštio je i da je postupao isključivo po zakonu.
Skaj prepiska Raičevića i Vučinića Specijalnom državnom tužilaštvu je dostavljena putem međunarodne pravne pomoći.
Iz Uprave policije je 11. jula saopšteno da su njihovog službenika uhapsili kolege iz Specijalnog policijskog odjeljenja, po nalogu SDT-a.
– Jutros su, po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, lišili slobode J.R., službenika Uprave policije, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo stvaranje kriminalne organizacije i krivično djelo zloupotreba službenog položaja u produženom trajanju – saopšteno je tada iz Uprave policije.
Portal "Libertas" je prošle godine objavio da je Raičević bio u svakodnevnoj komunikaciji sa Vučinićem. Pomenuti portal je prošle godine objavio i da je Raičević, kao pripadnik Odsjeka za posebnu operativnu podršku Uprave policije, prisustvovao policijskoj torturi ili znao da se nad uhapšenima vrši tortura.