Jovan Vukotić, koji je prema policijskoj evidenciji vođa škaljarskog klana sumnjiči se da je organizator grupe koja je planirala da ubije Veljka Belivuka i Marka Miljkovića.
Njegove ime godinama unazad nalazi se na stupcima crne hronike, a pripadnici suprotstavljenog kavačkog klana pokušali su da ga ubiju nekoliko puta, ali bezuspješno.
Specijalni tužilac Saša Čađenović rekao je ranije a na konferenciji za medije SDT-a i Uprave policije Crne Gore da tužilaštvo tereti Vukotića, koji je bio u bjekstvu, za podstrekavanje članova kriminalne grupe da ubiju Radoja Zvicera i Slobodana Kašćelana, navodne vođe kavačkog klana. Takođe, sumnjiči se za stvaranje kriminalne organizacije, teško ubistvo putem podstrekavanja i teško ubistvo u pokušaju izvršeno pomaganjem.
Kriminalna organizacija, koju je navodno Vukotić predvodio, imala je posebne organizovane grupe za nabavku eksploziva, vozila i plovnih prevoznih sredstava. Nekoliko dana ranije, za Vukotićem je tragala policija, a pretresani su njegovi objekti u Crnoj Gori. Za njim je raspisana i poternica zbog stvaranja kriminalne organizacije i teškog ubistva putem pomaganja.
Vukotić je podnio prijavu protiv policije u Kotoru, jer su 22. oktobra 2020. godine naredili da dođe u policijsku stanicu u Kotoru, gdje ga je vrebao plaćeni ubica. Međutim, Osnovno državno tužilaštvo u Kotoru odbacilo je prijavu, jer su utvrdili da nema dokaza „da je od strane policijskih službenika Uprave policije OB Kotor izvršeno bilo koje krivično djelo za koje se goni po službenoj dužnosti, zbog čega je predmet arhiviran“.
Vukotića je oktobra 2020. godine najprije zaustavila saobraćajna policija i, kako je njegov advokat Damir Lekić objasnio ranije, nakon kraćeg razgovora saobraćajci su mu saopštili da mora da krene sa njima u OB Kotor radi prikupljanja određenih informacija. U policijsku stanicu je ušao samo Vukotić, dok je njegova pratnja morala da sačeka ispred.
Vukotićeva pratnja, dok je on unutra sjedao u čekaonici, uočila je muškarca koji kod sebe ima kriptovani telefon i upitala ga zbog čega stoji tu.
Sa jedne strane, Vukotićev advokat je tvrdio da je Mujovića savladalo i praktično privelo Vukotićevo obezbeđenje, te da je izuzetno zabrinjavajuće što nijedan od policajaca nije primetio naoružanog čoveka ispred stanice, dok policija nešto kasnije saopštava da je Mujović uhapšen u blizini službenog parking prostora Odeljenja bezbednosti Kotor, nakon što su inspektori uočili da osmatra objekat i parking prostor.
Međutim, ovo nije prvi put da je pokušana likvidacija na njega, ali i da optužuje policiju za brojne napade na njega, zbog čega je tada rekao da „svoj život više neće prepuštati nikome u ruke“.
-Dva puta sam izašao iz kuće od kada sam na slobodi i oba puta policija hoće da me privede, prije toga mi pretresaju automobile, drže me na ulici kao glinenog goluba. Ako mi se bilo šta desi, moja porodica i prijatelji će policiju smatrati odgovornom- rekao je tada Vukotić.
Da Vukotić nije bio bezbjedan ni u zatvoru, te da suparnici uporno pokušavaju da ga uklone, pokazuje i slučaj iz decembra 2019. godine, kada su navodnog vođu škaljaraca pokušali da otruju cijanidom, zbog čega su uhapšena četvorica muškaraca. Vukotić se tada nalazio u Okružnom zatvoru u Beogradu gdje je čekao izručenje Crnoj Gori.
Prema saznanjima nedeljnika „Ekspres“ za likvidaciju Vukotića bilo je spremljeno 10 miligrama cijanida, što je sto puta više od smrtonosne doze, a špric sa cijanidom nađen je kod osumnjičene četvorke nakon što ih je policiji prijavio komšija Vukotićeve devojke Dejane Živković.
Četvorica osumnjičenih bili su obučeni u policijske uniforme UKP-a, a došli su u sivoj „škodi“ koju inače koriste policijski inspektori u civilu.
Kako je ispričao izvor pomenutog nedeljnika, komšija Živkovićeve, koji je inače upetljan u kriminalne poslove i plašio se da ne bude ubijen, pozvao je policiju kada je primjetio četvoricu policajaca koji su se sumnjivo kretali. U ulicu je poslata Interventna brigada, čiji su pripadnici pomislili da se radi o kolegama, jer su imali prsluke i kačkete UKP-a, futrole uz noge i policijske značke.
Nakon nekoliko minuta, pripadnici Interventne brigade shvatili su to u stvari lažni policajci, te su ih legitimisali, pretresli i pronašli skriveno oružje u „škodi“, kao i špric sa sumnjivom tečnošću, za koju je naknadnim analizama utvrđeno da se radi o smrtonosnom natrijum-cijanidu. Istragom je utvrđeno i da je uhapšena četvorka čekala Vukotićevu djevojku sa ciljem da cijanid ubrizgaju u hranu koju je ona nosila Vukotiću. Oni su uhapšeni prije nego što je Živkovićeva izašla iz stana, tako da do njihovog susreta nije došlo, ali se pretpostavlja da im je plan bio da cijanid, u navodnoj policijskoj kontroli djevojke, tajno poprskaju po hrani koju nosi i na taj način usmrte Vukotića. Da su uspeli u realizaciji plana, Vukotić ne bi imao nikakve šanse da preživi, a njegova smrt izgledala bi kao srčani udar.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je početkom juna 2020. optužnicu protiv četvorice muškaraca zbog sumnje da su pripremali ubistvo Vukotića, a na teret im se stavlja pripremanje krivičnog dela teško ubistvo za koje je zaprijećena kazna zatvora do pet godina. Krajem avgusta ove godine, Više tužilaštvo u Beogradu predalo je sudu treću po redu izmenjenu optužnicu koja čeka potvrdu.