- Javnost je upoznata sa mnogobrojnim apelima i protestima u organizaciji građana koji su se desili u prethodnim mjesecima, a koji očigledno ne daju nikakave reakcije nadležnih institucija, kojima nijesu dovoljne opomene slučajevi femicida u Tuzima, Petnjici i Baru, kako bi što hitnije reagovali i izmijenili i prilgodili Krivični zakon koji bi pravosudnim organima omogućio da odlučuju adekvatnije, zaštite potencijalne žrtve i onemoguće potencijalne nasilnike da počine femicid ali i bilo koji drugi vid nasilja - kazala je Radović.
Ističe da mjesecima unazad apeluju na nadležne, upozoravaju i mole ih da se pokrene rješavanje ovog problema.
- Međutim, ništa se po ovom pitanju ne preduzima. Izricanje mjere zabrane prilaska nije nikakav vid zaštite i žrtvama ne omogućava sigurnost kakvu zaslužuju da dobiju nakon prijave nasilja ili prijetnje.
Juče smo imali još jedan slučaj ubistva žene koja je prijavila prijetnje, nekoliko dana ranije.
Nažalost država je nije zaštitila i ne ostaje nam ništa bez da pitamo hoće li se konačno neko pozabaviti femicidom i svim drugim oblicima nasilja i stati mu na put i preuzeti odgovornost za ovo što se dešava ili će nadležni i dalje da sjede skrštenih ruku dok se iznova i iznova dešavaju slučajevi femicida - kazala je Radović.
Podsjećamo,Nevladina organizacija Sistem nedavno je otvorila prvoo licencirano skloništa za žrtve nasilja u primorskoj regiji Crne Gore, sa sjedištem u Baru.