– Predizborna obećanja koja dobijaju komičnu dimenziju jasno govore o tome da ih oni ne govore da bi ih ispunili već da zaglušujućom bukom prikruju činjenicu da oni ne znaju što će sa tom vlašću osim da budu funkcioneri. Jer da je drugačije ne bi grad bio pun smeća, bulevari zjapili nedovršeni, stanovi u vlasništvu grada neidentifikovani i tako redom – rekao je Perić.
Proces koji je otpočeo, kako navodi, time da se obezvrijedi znanje i sposobnost jer partije odlučuju ko može da se zaposli a ko ne, završava se obezvrjeđivanjem glasa, jer u tom scenariju postaje nebitno kako ćemo glasati, jer bismo dobijali istu vlast.
–Jedan od osnovnih instrumenata te namjere je upravo nagovor da građani iz revolta ostanu kući na izborni dan. Glas Preokreta je zapravo aktiviranje političke scene na način da građani dobiju svoj protestni glas u parlamentu koji će otkriti ono što se zove politikom u Podgorici i u Crnoj Gori – smatra Perić.
Da bi glas građanina zaista važio, kako kaže Perić, mora mu biti vraćena vrijednost te da politička klasa treba da u parlamentu vidi protest protiv njihovih namjera.
– Drugačije nije moguće sprovesti niti jedan program koji je smislen i na opštu korist građana. Što Preokret bude snažniji to će naš glas biti jači, a demontaža truloga partitokratskog sistema brža. Građani treba da znaju da je glas za Preokret glas da se podvuče crta, i glasno kaže da ovako više ne može. Što nas više građana podrži to ćemo zajedno na ovim izborima snažnije delegitimizovati partitorkatske prakse. To je početak velikog preokreta – poručio je Perić.