Ona smatra da je krajnje vrijeme da se počne ozbiljnije razmišljati o najmlađima, o budućnosti Podgorice.
– Prema analizama stručnjaka u Podgorici u ovom trenutku nedostaje najmanje između pet i sedam osnovnih škola. Odavno je očigledna potreba za još jednom gimnazijom i makar dvije srednje škole. Neophodno je imati i obrazovne ustanove za strance, kojih je sve više u Glavnom gradu. Radi ovakvog stanja u obrazovnoj infrastrukturi najviše ispaštaju porodice, jer su djeca odvojena od svojih roditelja, boraveću u školi u različitim smjenama. Neke školske smjene završavaju i nakon 20 časova. Sve je to razlog što nema dovoljno škola u Podgorici. Sva djeca bi trebala svoje školske obaveze da završe u prijepodnevnim časovima, da se porodica može zajedno okupiti za ručak i djeca poslijepodne ići na vannastavne aktivnosti, sport, kulturu... - navodi Raičković.
Ona smatra da Glavni grad treba pod hitno da aplicira preko brojnih fondova Evropske unije, kako bi se obezbijedio novac za izgradnju nekoliko osnovnih i srednjih škola u Podgorici.
– Neophodno je i da se brojni građavinski investitori motivišu i obavežu na gradnju obrazovnih ustanova, pošto je veći dio njih na crnoj listi poreskih dužnika. Svi oni su imali brojne privilegije u Glavnom gradu prilikom dobijanja zemljišta, građevinskih i drugih dozvola za gradnje stanbenih objekata. Vrijeme je da to počnu konkretno vraćati Podgorici. Ulaganje u obrazovanje je jedini pravovremeno uložen novac za budućnost našeg grada i države - kaže Aleksandra Raičković.