Уколико мандатар за састав нове 43. Владе Дритан Абазовић заиста жели да формира прозападну, проевропску и про-НАТО владу, како то јавно тврди, која ће без икакве дилеме ограничити руски или било који други малигни утицај на Црну Гору са стране, може је предложити већ сјутра, и засигурно ће имати више него довољну подршку у парламенту за такав приступ, саопштио је предсједник Социјалдемократа Дамир Шеховић.
- У супротном, уколико из неког разлога има потребу да формира владу која би умјесто јасне и недвосмислене грађанске, секуларне, антифашистичке, европске и евроатлантске политике спроводила туђу - антицрногорску, односно антидржавну политику, сличну оној по којој ће одлазећа влада Здравка Кривокапића нажалост остати упамћена, најбоље је да врати мандат и стави тачку на прилично неозбиљан политички контекст који прати састављање владе - додаје он.
Како истиче, крајње је вријеме да наши грађани коначно добију и прецизну информацију око онога што је суштина читавог аранжмана - на основу којих политичких и програмских принципа мандатар планира да формира нову владу и обезбиједи подршку у парламенту, коју за сада очигледно нема.
- На основу оних који су јасно дефинисани Споразумом о парламентарној подршци и приоритетима 43. Владе, подржаним и потписаним од стране свих опозиционих парламентарних субјеката, или пак има намјеру да то чини на основу неког новог споразума, који би му наметнуле одређене политичке структуре које су на свакој историјској раскрсници у протеклих четврт вијека бирали погрешан - антиевропски и анти-НАТО пут - тврди Шеховић.
Поручио је да мандатар треба да врати мандат уколико није у стању да у најкраћем року обезбиједи довољну парламентарну подршку за владу која би се формирала на јасној грађанској, европској и евроатлантској платформи.
- Након тога би и разговори о техничкој Влади, која би имала орочен мандат и која би подразумијевала најшири могући политички договор у вези са датумом и припремом ванредних парламентарних избора, добили додатни легитимитет. Таква Влада би, што се СД тиче, представљала бољу алтернативу од сваке друге која би била састављена по жељи одређених центара моћи ван Црне Горе, познатим по континуираном настојању да сатру све што је црногорско и грађанско у њој - закључио је он.