On je dodao da izbori nijesu i jedino rješenje za izlaz iz političke krize, SD na političkoj platformi koja u praksi urušava građanske principe ne može graditi partnerstvo sa bilo kim, - Zahvaljujući političkoj neozbiljnosti parlamentarne većine i vlade, u Crnoj Gori je moguće ono što nigdje drugo u demokratskom društvu nije, da ministar svom premijeru prijeti krivičnom prijavom, da generalni sekretar Vlade i drugi ministar ne mogu da se dogovore oko dostavljanja tonskih zapisa sa sjednice, da resorni ministar i novoizabrani v.d. direktora Uprave policije iznose suprotne stavove o tome da li je novi direktor prošao poligrafsko testiranje ili nije, te da partija koja takođe čini Vladu proziva ministra zdravlja zbog smjene svog direktora jedne javne ustanove, i da ga optužuje da radi za farmaceutski lobi. Zato ej sigurno da Vlada u ovom formatu ne može da traje još dugo, a kako će se stvari rješavati, novim rekonstrukcijama ili vanrednim izborima za koje se mi zalažemo, naredni mjeseci će pokazati - kazao je Šehović.
Na pitanje da li bi u slučaju izlaska Demokrata iz Vlade, PES mogao računati na SD i Bošnjačku stranku, Šehović je kazao da bi prije toga PES morao da saopšti šta je to uopšte njihova politika.
- Na političkoj platformi koja podrazumijeva ćutanje na: proslavu dana tuđe države u Pljevljima; spaljivanje lutke sa likom Andreija Nikolaidisa u Herceg Novom; nazivanja jednog poslanika “Švabom” u XXI vijeku; te dočekivanja Milorada Dodika kao oslobodioca; nije moguće graditi partnerstvo sa SD-om. Vjerujem da je to slučaj i sa Bošnjačkom strankom, jer ja ne mogu da zamislim situaciju u kojoj bi bilo ko u toj partiji, sa kojom smo godinama bili koalicioni partneri, prihvatio da zbog nekoliko manje ili više važnih pozicija pristane da sarađuje sa onima koji npr. srebreničke dželate smatraju herojima a ne ratnim zločincima - istakao je lider SD-a.
Šehović je takođe dodao da je sastanak sa gospodinom Gabrijelom Eskobarom bio veoma kvalitetan i sadržajan, na kojem je, pored ostalog, podijeljena zabrinutost zbog regionalne nestabilnosti, prisustva ruskog uticaja u Crnoj Gori i regionu, opadanja podrške članstvu u NATO-u, kao i zapanjujuće izjave ambasadora Rusije u Crnoj Gori Vladislava Maslenjikova koji je javno zaprijetio zemljama regiona da bi njihovo učlanjenje u Evropsku uniju značilo konfrontaciju sa Rusijom.