Ona smatra da najbrojnija Vlada nije ekonomično rješenje, a da prema svojoj strukturi odmiče od građanskog koncepta države, „te je to imperativ civilnog sektora zarad očuvanja evroatlantskog puta Crne Gore“.
- Rekonstrukcija Vlade treba da donese stabilnost, ali su politički akteri prioritizovali partijske interese, što je rezultiralo ‘à la carte‘ Vladom nejasnih ideoloških vrijednosti. Očuvanje građanskog koncepta države je sada prioritet Crne Gore. Trenutna politička scena ukazuje na urgentno i pojačano djelovanje nevladinog sektora kako bi Crna Gora ostala na evropskom putu i na putu međuetničkog poštovanja i građanskog ustrojstva - istakla je Vuksanović u izjavi za PR Centar.
Ona je kazala da je rekonstrukcija Vlade bila očekivana s obzirom na postignuti sporazum krajem prošlog oktobra, kao i da je većina građana/ki prema istraživanju javnog mnjenja CEDEM-a iz marta sklona rješavanju problema rekonstrukcijom Vlade, a ne novim izborima.
- Međutim, političke tenzije i nesposobnost političkih partija da se usaglase na lokalnom nivou mogu dovesti do sličnih problema na državnom nivou, što nije u interesu Crne Gore - navela je Vuksanović.
Komentarišući program Evropa sad 2, Vuksanović je istakla da nezavisni stručnjaci upozoravaju da planirano povećanje plata i smanjenje doprinosa može dovesti do ekonomske nestabilnosti, posebno na sjeveru države i u budžetima lokalnih samouprava.
- Evropska zajednica od nas očekuje ozbiljnost i zrelost. Usvojili smo set zakona koji su doprinijeli deblokadi procesa pristupanja EU, ali sada je ključna njihova implementacija - zaključila je Vuksanović.