- Prvi argument koji pobija navedenu tezu je činjenica da je Odbor, u aktuelnom sazivu, već održavao sjednice i predsjedniku, kao ni članovima iz parlamentarne većine, ova situacija tada nije bila problematična - kazao je Zirojević.
Drugi argument je, kako je istakao, činjenica da aktuelni sastav odbora broji sedam članova iz reda parlamentarne većine (dovoljno za kvorum) i 5 članova iz reda opozicije.
- Dakle, uz obezbijeđeno prisustvo svih predstavnika većine ili njihovih zamjenika, kvorum za održavanje sjednice i većina za izglasavanje svih bitnih odluka, pa i izbora ambasadora u Srbiji i na Kosovu, trebali bi biti neupitni - kazao je Zirojević.
On je naveo da je jasno da je problematika čisto političke prirode.
- Prvo, vrlo je upitno da li bi predstavnici koalicije ZBCG uopšte podržali prijedlog za imenovanje ambasadora na Kosovu, čime bi bila poslata sasvim jasna poruka o promjeni vanjsko-političkog kursa Crne Gore i njegovanja dobrosusjedskih odnosa sa svim susjedima. Potvrdilo bi se, po ko zna koji put, i da je sporazum potpisan između partija parlamentarne većine ništa drugo do mrtvo slovo na papiru.
Drugo je, svakako, činjenica da Demokratama, ni u kojem slučaju, pred beranske izbore ne bi odgovaralo donošenje ove odluke koja bi im dodatno oslabila i ovako poljuljan i nikakav rejting koji se, iz izbora u izbore, potvrđuje u svim opštinama koje su nekad bile njihovi bastioni i najjača uporišta.
Dakle, sasvim je jasno - parlamentarna većina nije u mogućnosti da, na Odboru za međunarodne odnose i iseljenike, obezbijedi prisustvo i podršku sedam članova Odbora za izbor ambasadora Crne Gore na Kosovu - istakao je Zirojević.