- Da je to tako, nažalost, najbolje znaju mještani sela Besnika, Baća, Malindbrava i Radetina, a koja se nalaze u neposrednoj blizini same deponije, a koji gotovo svakodnevno udišu otrovne materije koje dolaze sa deponije, a naročito, kada se ona nađe u plamenu, što je bio slučaj i prethodnih dana. Vrijeme je da nadležni organi, kako lokalni, tako i državni, posle više decenija nebrige nađu održivo rješenje za odlaganje otpada, zatvore deponiju Mostina, a zatim krenu i u njenu sanaciju- naveo je on.
Ljaić ističe da deponija Mostina takođe narušava sliku Crne Gore kao turističke i ekološke države, jer je prvo na šta nailaze turisti koji preko graničnog prelaza Dračenovac posjećuju našu državu, upravo deponija Mostina. On naglašava i da dobar dio otpada sa same deponije završava u koritu rijeke Ibar narušavajući na taj način njen ekosistem.
- Najveću krivicu za ovakvo stanje snosi Komunalno preduzeće i lokalna vlast, koja je više decenija ignorisala mnogobrojne apele i vapaje građana i ekoloških aktivista da se problem deponije Mostina riješi. Međutim, raduje nas to što je sada jedan dio Bošnjačke stranke uvidio sopstvenu grešku i što sada podržava inicijativu za zatvaranje deponije- poručio je Ljaić
Ljaić je na kraju još jednom apelovao na opštinske i državne organe da konačno ozbiljno shvate alarmantnost ovog problema i krenu hitno u njegovo rješavanje.