
Tvrde da je u vrijeme dok je rekonstruisan magistralni put kroz njihovo naselje došlo do niza propusta na koje su upozoravali i tražili da se rešavaju tokom izvođenja radova. Ukazuju na problem sa stvaranjem atmosferske vode na imanjima porodica Adžić, Ljuca i Ćetković. Na tom prostoru se prilikom veće kiše formira pravo mini-jezero, a voda je u nekoliko navrata ulazila u podrume tamošnjih domaćina. Šaht kojim je voda trebalo da niz livadu teče do Lima, prilikom rekonstrukcije je zazidan, pa su se tu sakupljale velike količine vode, priča mještanin Stefan Adžić koji je zajedno sa komšijama Malićem Ljucom i Milanom Ćetkovićem riješio problem tako što su o svom trošku otčepili šaht i cijevi sa obje strane ulice.
– Prilikom rekonstrukcije puta izvođači radova su napravili štetu mještanima začepivši kanal koji je odvodio vodu do Lima. Imanja i kuće u cijelom naselju su poplavljeni. Uzalud smo od Opštine i firme tražili da nam pomognu, a nije pomoglo ni čvrsto uvjeravanje tadašnje vlade na čelu sa Dritanom Abazovićem da će nam izaći u susret. Sve je ostalo samo na obećanjima – kaže Adžić.
Shvativši da im niko neće pomoći mještani su se samoorganizovali i odlučili da sami riješe problem, kako ne bi zimu i kišne padavine dočekali kao i prethodnih godina braneći kuće i imanja od poplava.
– Bili smo prinuđeni da sami rešavamo nevolje koje su nas zadesile. Kuće su nam poplavljene u nekoliko navrata i trpjeli smo veliku štetu. Domaćinstva sa obje strane ulice su bila pod vodom, podrumi i imanja skroz polavljeni. Kod rođaka se voćnjak osušio zbog močvare koja se formirala na tom prostoru. Kad smo konačno otčepili cijevi, napravili normalan propust od šahta na drugoj strani ulice, očistili podzemne cijevi a sa druge strane ulice postavili nove, voda je krenula svojim tokom kako je godinama ranije i funkcionisala. Dugogodišnji problem je riješen zahvaljujući mještanima koji su sve finansirali iz svog džepa – pojašnjava Adžić.
Коментари (0)
Оставите свој коментар