Плавски дрвопрерађивачи тврде да актуелни министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Александар Стијовић наставља стопама својих претходника Петра Ивановића и Милутина Симовића кад је ријеч о додјели концесија за експлоатацију шумског блага које, према ниховим ријечима, добијају само привилеговани концесионари док локално становништво које се бави дрворерадом нема могућност да ради и живи од свог рада.
– Стара влада jе имала своjу шумарску политику коjа се ниjе показала добра у много димензиjа. Очекивње од нове владе jе било да направи отклон од ретроградне политике, погрешних стратегиjа и корупциjе као и да убрза нека позитивна кретања коjе jе чинила стара администрациjа. Нови апостоли су се тако представили грађанима. Очекивало се слободно тржиште за набавку сировине, развоj дрвопрераде и равномjерни регионални инвестициони замах. Не лези враже, дугоочекивани конкурс Управе за шуме за додjелу концесиjа jе у слово прекопиран конкурс бивших шумских дахиjа. Иста мета, исто одстоjање и исти корисници шума, уз немогућност учешћа било ког новог инвеститора, осим већ познатих играча. Раниjе се знало ко коме заузврат прави кућу, ко коме купуjе кола, ко плаћа љетовања и зимовања, па сада остаjе непознаница коме ће ићи "предвиђена средства", jер се у пракси ништа ниjе промиjенило. Нови државни предводници су наслиjедили стару политику додjеле дрвне масе привилегованим "привредницима", грубо газећи слободу тржишта, предизборна обећања, регионалну развоjну политику, али и егзистенциjу људи коjи се баве овим послом и урнишући локалне економиjе на којима се налази зелени ресурс – поручили су плавски дрвопрерађивачи.
Истичу да је министарство подниjело кривичну приjаву против, како га именују, "непоменика" коjи jе, како у Плаву тврде, починио више кривичних дjела уз директну штету општинском и државном буџету.
Плавски дрвопрерађивачи питају хоће ли исто министарство и Управа за шуме прихватити његову понуду на конкурс уз потврду да се против њега не води кривични поступак.
– У последњих петнест година држава jе увела "правило" да се дрвна маса додjељуjе на основу броjа запослених радника из прошле године, па су као запослени приjављивани покоjници, а по стеченим концесиjама право се остварило у следећоj години на основу реалног запослења с минималним порезима и доприносима. За ових неколико децениjа уништени су сви дрвни комбинати коjе jе имала Црна Гора. Њих десет jе збрисано с лица земље и са мапе привредника, иако су били приватизовани. А као продукт модерног коришћења шума (колониjалне афричке експлоатациjе) имамо неколико привилегованих коjи су и овог пута успjели да преваре сиротињу и да наставе либералним друмом Ивановића и Симовића. Свима онима коjи су очекивали реалне и поштене услове рада мора бити jасно – настављамо либералним, колониjалним, афричким стопама бивших дахиjа и даће концесиjе оним хаjдуцима против коjих се подносе кривичне приjаве – тврде плавски дрвопрерађивачи.