- Normalno je da postoje političke partije, one su osnov političkog sistema, ali mi smo ušli u zonu kada se više ne može razvijati niti jedna ideja, niti jedan servis zbog potreba partija da uhljebljuju svoj kadar koji je po pravilu nesposoban za ono što mu se delegira da vodi - saopštio je Krnić.
Preokret sestoga zalaže da se prvo institucije učine efikasnim, a to je, kako je rekao, moguće samo kada partije ne kontrolišu doslovno sve sfere ekonomskog i društvenog života kroz svoje stranačko kadriranje.
- Da bismo se zaštitili od partijašenja i partijske samohvale koja nas blokira na svakom polju, moramo podvući crtu i uvesti praksu da javni konkursi zaista budu fer i javni, da se izbor može javno provjeriti i da onaj ko bira periodično podnosi izvještaj o tome koliko su oni koje je birao učinili od onoga što je obećavano - kazao je Krnić.
Konkretna cijena dosadašnje prakse partijske samovolje je, kako je naveo, nespsobnost rukovodstva Podgorice da ostvari optimalan pristup evropskim fondovima koji bi posebno u oblasti kulture dala veliki doprinos da Podgorica bude preopoznata kao grad kulture i tako dobije novu vrijednost.
- Umjesto toga, ona je nažalost još uvijek grad koji se razvija po želji i pohlepi investitora, jer ne postoji ideja koja bi se tome suprostavila.
Preokret ne znači mijenjanje jedne partijske samovolje drugom, već promjenu sistema vlasti koji blokira potencijal i Podgorice i države - zaključio je Krnić.