Частан опроштај Брезнице / - фото: ЖФК Брезница
21/08/2021 u 18:32 h

Брезница трећа у Осијеку

Шампионке Црне Горе у другом мечу квалификација за Лигу шампиона боље од Хајасе 3:2

Фудбалерке Брезнице побједом су окончале квалификациони турнир за Лигу шампиона.

Црногорске шампионке биле су боље од Хајасе из Јерменије са 3:2 и заузеле треће мјесто на турниру.

Меч у „Градском врту” обиловао је узбиђењима и преокретима. Јерменке су у 26. минуту повеле голом Јегхајан, а у самом финишу првог дијела Маја Шарановић је изједначила.

Бољу игру на старту другог полувремена, тим из Пљеваља је крунисао голом Нађе Ђурђевац

Вођство Брезнице трајало је свега петнаестак минута – Јегхајан је својим другим поготком донијела ново изједначење.

Чинило се како се меч ближио крају да ће се окончати без побједника, међутим у 84. минуту Анђела Тошковић је погодила за велику побједу тима Зорана Вуковића.

Пљевљакиње су у полуфиналу поражене од Осијека 0:5, а домаћин турнира ће вечерас у 21 сати играти са Андерлехтом за прво мјесто у пласман у наредну рунду.

07. maj 2024 22:48