Ubjedljiva pobjeda Štutgarta / -FOTO: WWW.VFB.DE
22/09/2024 u 22:58 h
DAN PortalDAN Portal

Debakl "milionera" u Štutgartu

Ekipa Štutgarta savladala je na domaćem terenu Borusiju iz Dortmunda rezultatom 5:1, u meču četvrtog kola njemačke Bundeslige

Izabranici trenera Dina Topmelera su u potpunosti nadigrali rivala, pet dana nakon veoma dobre partije protiv Reala u Madridu uprkos porazu u Ligi šampiona. Sve je na ovom meču polazilo za nogom “švabama”, pa je tako Deniz Undav pogodio već u četvrtom minutu, da bi u 21. Ermedin Demirović udvostručio prednost svoje ekipe. Problem za Nurija Šahina bio je još veći nakon što je Enmeča napustio igru zbog povrede u prvom poluvremenu, a ni dvije izmene na početku drugog dijela igre nisu dale rezultata. Usledio je pravi šou Enca Miljoa, 22-godišnji vezista iz Francuske je za nešto manje od pola sata postigao gol i upisao dvije asistencije. Prvo je pogodio u 62. minutu, a u 80. i 90. bio u ulozi asistenta kod gola El Bilala Turea i Denisa Undava, koji je potvrdio ubjedljiv trijumf Štutgarta. Počasni gol Dortmunda djelo je Serua Girasija u 75. minutu.

Rezultati

Bajer Leverkuzen - Volfsburg 4:3 (Virc 14, Ta 32, Inkapije 48, Bonifejs 90+2 - Mukijele 5ag, Bornau 37, Svanberg 45+1

Štutgart - Dortmund 5:1 (Undav 4, 90, Demirović 21, Mijo 62, El Bilal Ture 80 - Girasi 75)

St. Pauli – Lajpcig 0:0

22. septembar 2024 22:59