Крстовић начео Ирце / - фото: ФСЦГ
12/10/2021 u 20:10 h

Ивезић спријечио још једно просипање бодова

Млада фудбалска репрезентација Црне Горе савладала Републику Ирску у шестој утакмици квалификацијај за Европско првенство

Млада фудбалска репрезентација Црне Горе савладала је Републику Ирску 2:1 (2:0) у шестој утакмици квалификација за Европско првенство.

Изабраници Миодрага Вукотића фуриозно су отворили меч, па је након само девет минута на семафору Градског стадиона у Подгорици писало 2:0.

Играо се четврти минут сусрета када је Сијарић иделано послужио Николу Крстовића, који је заобишао противничког голмана и погодио мрежу.

Тај рани гол као да је дао крила „црвенима”, па је само пет минута касније још једна лопта завршила иза леђа голмана Махера.

Данило Пешукић је одузео лопту једном противничком играчу, потом је убацио у средину за Николу Крстовића.

Капитен је онда асистирао за Ивана Вукчевића, који је са пет-шест метара лопту послао под пречку.

Наставак је био и те како занимљив, јер су гости кренули на све или ништа.

Гол су постигли у 74. минуту.

Након корнера и лоше реакције одбране домаћих, МекГинис је погодио мрежу за 1:2.

А онда, у 84. минуту тренутак одлуке.

Перовић је у свом казненом простору срушио О`Брајена, а судија Барбено показао на пенал.

Ковентри је шутирао са 11 метара, а Никола Ивезић одбранио и сачувао побједу.

Рекао сам и прије меча да је наш главни проблем физичка спрема. Видјели сте игру док је смо били свјежи, постигли смо два гола, имали још акција. Последњих пола сата смо се мучили, али је најважније да смо освојили три бода против јаке репрезентације – рекао је селектор Црне Горе, Миодраг Вукотић.

29. septembar 2024 14:32