Robert Levandovski blistao u Vitoriji / EPA-EFE-ADRIAN RUIZ HIERRO
06/10/2024 u 18:24 h

Levandovski het-trikom Barsu vratio na trijumfalni put, Lukabakijo sa "kreča" srušio Betis

Sjajna partija poljskog reprezentativca u Vitoriji. Sevilji pripao gradski derbi

Barselona se nakon klizanja u Pamploni vratila na trijumfalni put u La Ligi i predvođena Robertom Levandovskim, koji je bio autor het-trika u prvom poluvremenu ubjedljivo slavila protiv Alavesa u Vitoriji - 0:3.

"Blaugrana" će tako na reprezentativnu pauzu otići kao lider, sa tri boda više od Real Madrida.

Levandovski je još jednom pokazao da je jedan od najboljih napadača današnjice, za pola sata je tri puta tresao mrežu Alavesa u 7, 22. i 32. minutu. Dvostruki asistent bio je Rafinja, dok je kod trećeg kola sjajnog Poljaka asitent bio Luis Garsija.

Popularni Leva već ima deset pogodaka na kontu i uz Jamala i Rafinju je igrač koji je obilježio dosadašnji dio sezone u La Ligi. U minuloj sezoni mreže je tresao 19 puta, u šampionskoj prije dvije godine bio autor 23 pogotka, a ukoliko ovako nastavi izvjesno je da će nadmašiti to ostvarenje.

U nastavku Barsa je rutinski meč privela kraju.

Sevilja je u vatrenom gradskom derbiju savladala Betis na "Sančes Pichuanu" golom Lukebakija iz penala u 50. minutu (1:0), upisala treću pobjedu i sa 12 bodova je sada na diobi 10. mjesta sa gradskim rivalom i Đironom

06. oktobar 2024 20:41