Zaslužen trijumf redsa / -FOTO: EPA/ADAM VAUGHAN
01/01/2024 u 23:13 h

Liverpul nadigrao Njukasl za potvrdu prvog mjesta

„Redsi“ na „Enfildu“ slavili sa 4:2

Prvi meč u 2024. godini u Premijer ligi Engleske odigran je večeras na „Enfildu“, a Liverpul je, prema očekivanju, slavio protiv Njukasla sa 4:2. Trijumf „redsa“ je mogao da bude i mnogo ubjedljiviji, međutim, gosti su na golu imali rasloloženog golmana koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao.

Zanimljivo je da je svih šest pogodaka postignuto u drugom poluvremenu. Mohamed Salah je u 49. minutu nakon asistencije Nunjeza pogodio za 1:0. Ipak, radost domaćina trajala je samo pet minuta, jer je u 54. minutu Isak izjednačio. Stvari se u na svoje vratile u 74. minutu – Kurtis Džons je ponovo „redse“ doveo u prednost, koju je četiri minutu kasnije povećao Gakpo. Uslijedio je novi trzaj gostiju i gol Botmana u 81. minutu, ali je nedugo zatim, sve dileme oko pobbjednika otklonio Mohamed Salah, pogotkom iz jednaesterca.

Sada "redsi" imaju tri boda više od Aston Vile koja je drugoplasirani tim Premijer lige, kao i pet bodova više od Mančester sitija i Arsenala.

27. april 2024 00:33