Žarko Korać / -FOTO: FSCG
28/09/2024 u 17:59 h

„Meridianbet“ 1. CFL: Jedinstvo srušilo Sutjesku, Bokelj u 95. minutu sa penala do pobjede

Fudbaleri Jedinstvo France pobijedili su kao domaćini ekipu Sutjeske sa 2:0, u meču 9. kola „Meridianbet“ 1. CFL

Bjelopoljci su nadigrali Nikšićane, a do pobjede su stigli golovima u drugom poluvremenu. Najprije u 57. minutu iskusni Žarko Korać majstorski pogodio mrežu Nikšićana, a trijumf je jedanaest minuta prije kraja meča potvrdio Bogdanović.

U primorskom derbiju, duelu Otrant Olimpika i Bokelja, slavio je gost sa 2:1, ali će svakako nakon ovoga meča biti dosta govora oko suđenja., Golom Bogdana Raša, Kotorani su poveli u 25. minutu, a izjednačio je Balša Mrvaljević u 76. minutu. Kada se očekivalo da će obje ekipe osvojiti po bod, Kotprani su u nadoknadi vremena dobili penal. Nakon nabacivanja sa desne strane, Banović i Čavor su krenuli na loptu. Došlo je do kontakta, koji je sudija Nikola Vođević okarakterisao kao penal. Protesti su bili uzaludni, Dejan Pepić je sa 11 metara bio siguran - 1:2,

U duelu Jezera i Arsenala, koji je odigran u Beranama, golova nije bilo.