Dušan Tadić za istoriju / -FOTO: FSS
25/03/2024 u 20:22 h

Minimalna pobjeda Srbije u Larnaki, Tadić rekorder

"Orlovi" će morati mnogo toga da poprave do EP

Srbija je nakon debakla u Moskvi od Rusije (4:0) pokazala reakciju i ostvarila pobjedu u Larnaki protiv Kipra sa 1:0, ali sve ostalo ne može da hrabri pred Evropsko prvenstvo u Njemačkoj.

Samo pobjeda koju je potpisao Sergej Milinković Savić u sedmom minutu će se pamtiti, jer mnogo toga "orlovi" moraju da porave ako žele nešto da urade na kontinenatalnoj smotri u Njemačkoj. A prvi meč igraju protiv Engleske 16. juna.

Da je Aleksandar Mitrović realizovao penal u 11. minutu i udvostručio prednost (njegov loš udarac pročitao golman Kiprana Džoel Mol) moguće da bi utisak bio bolji. Ovako, Kipar je u nastavku imao nekoliko prilika, pogodio i stativu, ali ne i mrežu.

Utakmicu u Larnaki posebno će pamtiti Dušan Tadić, koji je u nastavku ušao umjesto Lazara Samardžića i postao apsolutni rekorder po broju nastupa za nacionalni tim. Kapiten je upisao 106. nastup za "orlove".

27. april 2024 07:50