01/08/2024 u 01:46 h
D.BD.B

Paok prejak za banjalučki Borac

Poznati su svi parovi trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Fudbaleri Paok-a nijesu dozvolili iznenađenje u dvomeču sa banjalučkim Borcem. Solunski crno-bijeli slavili su i u drugom meču rezultatom 1:0. Pobjedonosni gol, vrijedan nastavka puta ka eliti postigao je Austrijanac Tomas Murg u 25. minutu.

Stopama grčkog kluba večeras su ubjedljivim trijumfima krenuli su i Bodo Glimt, Jagjelonija i Dinamo Kijev

Danski Mitjiland je nakon ubjedljive prednosti iz prvog duela od 3:0, rutinski odradio revanš sa Santa Kolomom, te upisao minimalnu pobjedu 1:0.

Nešto više problema da sačuva 2:0 iz prvog susreta, imao je Ludogorec, koji je od 37. minuta i vođstva Dinamo Minska strepio. Ipak, dugogodišnji šampion Bugarske ostao je u igri za mjesto u elitnom takmičenju. Iznenađenje večeri priredila je Steaua savladavši  Makabi Tel Aviv na gostovanju 1:0.

Borac Banjaluka - PAOK 0:1 (0:1) - prvi meč 2:3

Parovi trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona su: Karabag-Ludogorec, Slovan Bratislava-APOEL, Sparta Prag-Steaua, Malmo-Paok, Mitjiland- Ferenvaroš, Jagjelonija-Bodo Glimt, Slavija Prag-Rojal Union, Lil-Fenerbahče, Dinamo Kijev-Rendžers i Salzburg-Tvente.

Prve utakmice na programu su šestog i sedmog avgusta, dok će revanš mečevi biti odigrani 13. i 14. avgusta.

19. septembar 2024 07:56