Siguran hod Bavaraca / EPA-EFE-FOTO: EPA/FRANK ZEISING
27/10/2024 u 17:47 h
Dan PortalDan Portal

Petarda Bajerna na gostovanju u Bohumu

Ekipa Bajerna je u okviru osmog kola Bundeslige stigla do šeste pobjede u sezoni i 20. boda na gostovanju Bohumu

Bavarci su stigli do ubjedljive pobjede – 5:0.  Bilo je previše lako za goste, već u prvih pola sata su uspjeli da postignu dva gola i to preko Olisea i Musiale. Olise je u 16. minutu izveo slobodan udarac na sjajan način, samo je prebacio “živi zid” i pogodio mrežu za 0:1.  Deset minuta kasnije je već bilo 0:2, Kimih je poslao centaršut iz slobodnog udarca, Musiala je bio na pravom mjestu i glavom je smjestio loptu u mrežu.  Musiala je odradio i najveći dio posla kod trećeg gola, igrao se 57. minut kada je slalomom stigao do dobre pozicije,poslao loptu Kejnu koji je topovskim udarcem pogodio za 0:3.  Do kraja su viđena još dva gola u mreži domaćina, prvo je prelijepim udarcem sa distance Sane pogodio mrežu, da bi Kingsli Koman postigao još ljepši gol u 71. minutu za konačnih 0:5.

27. oktobar 2024 17:47