Шпанија и даље без побједе, рекорд Козловског

„Фурија” одиграла неријешено са Пољском у Севиљи

Нису успјели Шпанци да убиљеже побједу ни у другом мечу на „Ла Картухи” у Севиљи на овогодишњем Еуру.

Домаћини су у другом колу Е групе ремизирали са Пољском 1:1 (1:0).

„Фурија” је повела у 25. минуту, када је Ђерар Морено шутирао по земљи са десног гошка шеснаестерца, Алваро Морате се убацио испред противничких штопера и из непосредне близине скренуо лопту у мрежу.

Пољаци су покушали да изједначе 10 минута касније.

Карол Швидерски није био добро позициониран у петерцу ривала, након центаршута Роберта Левандовског и шутирао је преко пречке.

Исти играчи су били у центру пажње у 43. минуту.

Швидерски је са двадесет метара погодио стативу, на лопту је натрчао Лева и из све снаге погодио голмана домаћих, Унаи Симона.

Није нападач Бајерна међутим опростио у 54. минуту.

Камил Јежвијак је центрирао са десне тране, Левандовски издоминирао поред Ајмерика Лапорта и главом изједначио на 1:1.

Козловски најмлађи у историји ЕП

Селектор Пољске, Пауло Соуза је у 55. минуту умјесто Матеуша Клиха на терен послао Каспера Козловског, који је постао најмлађи играч који је наступио на шампионатима Старог континента.

Везиста Погона има 17 година и 246 дана.

У 56. минуту је судија Данијеле Орсато на интервенцију из ВАР собе показао на бијелу тачку, јер је Јакуб Модер у казненом простору нагазио Морена.

Нападач Шпаније није марио за неписано фудбалско правило да играч над којим је направљен пенал не би смио да га шутира и погријешио је.

Шпиц Виљареала је поставио лопту на бијелу тачку и погодио стативу.

Потом је натрчао Мората и обрукао се.

Нападач „фурије” је имао добру прилику и у 84. минуту, када се нашао на петерцу са лоптом у ногама, али се Војчек Шћесни пожртвовано бацио и осујетио саиграча из Јувентуса да поново доведе екипу Луиса Енрикеа у вођство.

Мората је остао на 20 голова из 42. утакмице за национални тим.