Аврамовски и Каравајев / EPA-EFE - VADIM GHIRDA/POOL
17/06/2021 u 17:16 h

Украјинци уписали прву побједу

Сјеверна Македонија ће морати још да чека на прве бодове на европским шампионатима

Много шанси, два промашена једанаестерца – на крају побједа Украјине над Сјеверном Македонијом 2:1 (2:0) у другом колу Ц групе Европског првенства.

Од старта меча у Букурешту су „рисови” били под опсадом и права је срећа што су на голу имали феноменалног Столета Димитриевског.

Украјинци су ипак теренску инцијативу крунисали у 29. минуту.

Послије корнера са лијеве стране, Караваев jе прослиједио лопту на даљу стативу до усамљеног Андреја Jармоленка, коjи jе рутински погодио мрежу.

Само пет минута касниије, Роман Jаремчук је избјегао офсаjд замку, добио правовремену лопту од Jармоленка и без проблема удвостручио предност екипе Андреја Шевченка.

Сјеверна Македонија је боље заиграла након одмора.

Аријан Адеми jе у 48. минуту избио сам пред Геогрија Бушчана, шутирао у ближи угао, али jе голман Украjине спријечио погодак.

Седам минута касније ветеран Горан Пандев је изборио једанаестерац.

Лопту је на бијелу тачку поставио Егзјан Алиоски.

Бушчан је одбранио ударац крилног играча Лидса, ли се попта одбила до извођача најстроже казне, који је из другог покушаја спаковао у мрежу.

Ипак, Пандев и другови нису имали снаге за нешто више.

Имали су и Украјинци пенал у 84. минуту, након играња руком Данијела Аврамовског, али је Димитриевски одбранио ударац Руслана Малиновског.

19. april 2024 02:49