Анте Ребић код првог гола Милана / - Фото: Твитер/Милан
15/09/2021 u 22:55 h

Ливерпул у голеади бољи од Милана, Реал срушио Интер у 90. минуту!

И вечерас су се играле утакмице првог кола фудбалске Лиге шампиона

Од 18 и 45 одиграна су два дуела. Шероиф из Тираспоља је пред својим навијачима у оквиру групе Д савладао Шахтјор са 2:0. Молдавски тим је тако у премијерном наступу у најелитнијем такмичењу дошао до историјске побједе. Голове за Шериф постизали су Траоре у 16. и Јансане у 63. минуту утакмице.

У групи Ц Борусија из Дортмунда је у Истанбулу савладала Бешикташ са 2:1. Повели су "Милионери" у 19. минуту голом младог Џада Белингема, а на 2:0 повисио је Ерлинг Халанд у надокнади првог дијела утакмице. Бешикташ је смањио у самом финишу утакмице преко Монтера, али није успио да дође до поравнања.

У групи А Манчестер сити је у спектаклу пред својим навијачима надиграо Лајпциг са 5:3. За "Грађане" су погађали Аке, Мукиеле, Марез, Грилиш, Кансело и Жезус, док је сва три поготка за Лајпциг постигао Нкунку.

У истој групи Клуб Бриж је направио велико изненађење одигравши кдо куће 1:1 са Манчестер ситијем. Впдили су "Свеци" голом Андера Ерере у 16. минуту, а поравнање Брижу донио је Ванакен у 27.

У правом спектаклу на "Енфилду" Ливерпул је са 3:2 савладао старог ривала Милан. Водили су "Редси" од деветог минута голом Александера Арнолда, али је Милан поравнао у 43. преко Анта Ребића.

Услиједио је блицкриг Милана само два минута касниеј када је погодио Браим Дијаз. Ипак, домаћи стижу до 2:2 голом Моа Салаха у 49. минуту, да би Џордан Хендерсон погодио у 69. за побједу "Редса".

У истој групи дуел између Атлетика и Порта у Мадриду завршен је без погодака.

У групи Ц Ајакс је на гостовању Спортингу славио са чак 5:1. Н аовом мечу играч Ајакса Себастијан Халер постигао је чак четири гола.

Коначно у групи Д Реал Мадрид је на гостовању Интеру славио са минималних 1:0. Гол одлуке постигао еј Родриго у 90. минуту на асистенцију Камавинге.

Група А

Манчестер сити - Лајпциг 6:3 (Ake 17', Мукиеле 29' (АГ), Марез 45+2', Грилиш 56, Кансело75', Жезус 86 - Нкунку 43', 51', 74')

Клуб Бриж – Пари Сен Жермен 1:1 (Ванакен 27' - Ерера 16')

Група Б

Ливерпул – Милан 3:2 (Александер Арнолд 9', Салах 49', Хендерсон 69' - Ребић 42', Дијаз 44')

Атлетико Мадрид – Порто 0:0

Група Ц

Бешикташ – Борусиjа Дортмунд 1:2 (Монтеро 94' - Белингем 19', Халанд 45+3')

Спортинг – Аjакс 1:5 (Паулињо 33', - Халер 2', 9', 52', 63' Бергвис 39')

Група Д

Шериф – Шахтjор 2:0 (Траоре 16', Јансане 63')

Интер – Реал Мадрид 0:1 (Родриго 90.)

На програму су два велика дербија. У оквиру групе Д на "Ђузепе Меаци" Интер ће бити домаћин екипи Реал Мадрида.

Занимљив дуел нас очекује и у групи Б гдје ће снаге одмјерити Ливерпул и Милан на Енфилду.

У Молдавији, тачније у Тираспољу, очекује нас историјски дуел, први у Лиги шампиона који игра Шериф и то против састава Шахтјора.

26. april 2024 16:05