Плави траже повољан резултат пред реванш у Подорици / - LAZAR RUZIC
06/07/2021 u 17:58 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

(КРАЈ) Квалификације за Лигу шампиона: Хелсинки - Будућност 3:1, плави са два гола минуса дочекују реванш

Наду у евентуални пролаз у наредну рунду, задржали су Грбић који је изборио једанаестерац, те Раичковић који га је реализовао

Плави су на гостовању у Хелсинкију поражени са 3:1 од шампиона Финске екипе ХЈК Хелсинки. Лош резултат последица је очајног старта, односно првих 15 минута у којима су плави примили чак три гола. Наду у евентуални пролаз у наредну рунду, задржали су Грбић који је изборио једанаестерац, те Раичковић који га је реализовао. Реванш у Подгорици је за седам дана, а од ове сезоне не важи више правило гола у гостима.

Краааај на Болт Арени.

Само два минута судијске надокнаде

90. минут Слободан ударадц за Хелсинки на ивици шеснаестерца. Фаул Ђуричковића над Жаиром. Танака је шутирао, али само поред гола

86. минут Браун је добио жути картон

82. минут Још осам минута плус судијска надокнада, толико времена је остало за плаве да направе евентуално повољнији резултат

79. минут Риски је био у опасној прилици, али Драгојевић је успио да спријечи потоп плавих.

77. минут. Баошић је погријешио пас, и онда фаул Терзића над Лингманом. Опасан слободан ударац за ХЈК. Лингман је погодио живи зид, па онда шутирао преко гола.

72. минут Измјена у редовима плавих, у игру ће Милић и Баошић, вани ће Мирковић и Раичковић.

69. минут Незгодан шут Терзића, умало да заврши у мрежи. Поново је Терзић након корнера одапео, али поред гола. Остаје 3:1 за ХЈК

68. минут Поново је Жаир изашао сам пред Драгојевића, али голман плавих је изашао као побједник. Остаје 3:1

66. минут Жаир је погодио, али судије су показале офсајд. Срећом по плаве ово није гол

65. минут Ђуричковић руши О' Шонесија, срећом неће бити картона

63. минут Све опаснији Финци, плави имају све мање времена за повољан резултат

59. минут Ражнатовић је упослио Мрваљевића, али нису успјели плави да створе прилику. Остаје 3:1

56. минут Притискају Финци поново, али држе се плави

46. минут Пречка је спасила плаве на старту другог полувремена

46. минут Почело је друго полувријеме, још 45 минута наде за плаве

Крај првог полувремена.

45. минут Грбић имао добар соло продор, пао у казненом простору, али судија је само одмахнуо главом. На другој страни Аџић је добио жути картон због старта на средини терена. Судијска надокнада само минут

42. минут Какав ударац Мирковића са ивице казненог, али врховима прстију је голман ХЈК-а скренуо у корнер

40. минут Ражнатовић је покушао са ивице казненог да изненади голмана ХЈК-а, али његов шут је изблокиран

35. минут ГОООООЛ Раичковић је савладао голмана ХЈК-а са 11 метара. Плави су смањили на 3:1

35. минут Пенал за екипу Будућности. Саксела је добио жути картон због повлачења Грбића

33. минут На земљи је остао Аџић, фудбалери Будућности су тражили жути картон за О Шонесија, али ништа од тога

31. минут Жути картон за Василија Терзића

30. минут Офсајд Раичковића, била је изгледна прилика, али ништа од тога.

27. минут Поново је било проблематично пред голом плавих, али лопта је избачена у корнер

25. минут Нешто мирнији темпо игре. Грбић је центрирао у казнени простор Хелсинкија, након доброг продора, али тамо није било играча Будућности

21. минут Плави су изборили корнер, али нису успјели да озбиљније припријете, остаје 3:0

15. минут Поново је Раичковић покушао, али поново сигуран голман финске екипе

13. минут ГООООЛ Саксела је матирао Драгојевића, 3:0 воде Финци

11. минут Раичковић је шутирао, али голман ХЈК-а је сигуран, остаје 2:0

7. минут ГООООЛ Валенчич је погодио сјајно са ивице казненог простора, Финци воде са 2:0

5. минут ГОООООЛ Риски је погодио мрежу Драгојевића. Жаир је убацио лопту у казнени простор, Драгојевић одбранио шут Валенчича, али Риски је био  Хелсинки води 1:0

2. минут Јапанац Танака је припријетио Драгојевићу, али добра реакција нашег голамана, остаје 0:0

1. минут Почео је меч на Болт Арени у Хелсинкију

Шампион Црне Горе, подгоричка Будућност почиње квалификациони циклус за елитно такмичење на гостовању у Финској. Ривал је најтрофејнији фински клуб ХЈК Хелсинки, који се налази у одличној форми, у 11 одиграних утакмица досадашњег првенства, клуб из главног града Финске остварио је 10 побједа и само један реми, што значи да на мегдан нашем шампиону излазе без пораза. Друга „отежавајућа” околност по Будућност може бити и вјештачка трава на стадиону, на коју играчи црногорског шампиона нису навикли. Плави у земљи „хиљаду језера” неће моћи да рачунају на Игора Ивановића и Драшка Божовића који ће меч пропустити због повреде, односно казне.

За ХЈК наступају: Браун, Жаир, Лингман, Морен, О'Шонеси, Риски, Саксела, Танака, Танандер, Тенхо, Валенчич

За Будућност наступају: Аџић, Бабић, Ђукановић, Ђуричковић, Драгоjевић, Грбић, Миjовић, Мирковић, Раичковић, Ражнатовић,Терзић

26. april 2024 22:02