/ -FOTO: SPORT.PODGORICA.ME
08/10/2024 u 12:34 h

Završen turnir veterana Podgorica 2024: Trijumf Dake, trofej za fej-plej SC Morača

Stavljena je tačka na drugo izdanje turnira veterana – Podgorica 2024, koji je odigran na Stadionu malih sportova

Prvo mjesto osvojila je ekipa Daka. U super uzbudljivom finalu ekipa Zorana i Nebojše Mijovića nakon penala zahvaljujući prije svega raspoloženom golmanu Draganu Vukčeviću savladala je prošlogodišnjeg pobjednika Pljevlja 04 Dc light systems sa 2:1. U meču za treće mjesto, Uncle Sam je na krilima najboljeg igrača turnira Draška Ivanovića bio bolji od ekipe Nikšića (4:1).

-Iza nas je sjajnih mjesec dana druženja, podsjećanja na nekadašnje dane, naravno i kvalitetnog fudbala. Ovo je još jedan pokazatelj da ne zaboravljamo starije generacije i da ovaj projekat može da zaživi, bude još masovniji i postane tradicionalan - saopštili su organizatori.

image

Ekipa Daka

Na ovogodišnjem turniru učestvovalo je 10 ekipa (oko 150 veterana, igrača preko 45 godina), a pehar za fer-plej osvojila je najstarija ekipa SC Morača. Turnir sun a perfektan način organizovali Sekretarijat za sport Glavnog grada i Fudbalski klub Karioke i uz podršku Udruženja klubova Fudbalskog saveza Crne Gore – Centar.

08. oktobar 2024 12:35