Dabl dabl Vučevića / -FOTO: TWITTER
24/10/2024 u 09:40 h

Poraz Čikaga na startu NBA sezone

Crnogorski reprezentativac Nikola Vučević ostvario je dabl - dabl učinak - 21 poen uz 11 skokova, a imao je i jednu asistenciju za 31 minut na terenu

Startovala je ovogodišnja NBA sezona. Košarkaši Čikago Bulsa poraženi su od Nju Orleana na gostovanju u "Smuti King centru" rezultatom 111:123. Ključna je bila treća četvrtina, koju je domaća ekipa dobila 36:25. Crnogorski reprezentativac Nikola Vučević ostvario je dabl - dabl učinak - 21 poen uz 11 skokova, a imao je i jednu asistenciju za 31 minut na terenu. Najefikasniji kod Čikaga bio je Zak Lavin sa 27 poena, uz pet uhvaćenih lopti i tri asistencije.

U pobjedničkoj ekipi najbolji utisak ostavili su Brendon Ingram sa 33 i Si Džej Mekolum sa 23 poena.

U ostalim utakmicama postignuti su sledeći rezultati: Detorit - Indijana 109:115, Atlanta - Bruklin 120:116, Majami - Orlando 97:116, Filadelfija - Milvoki 109:124, Toronto - Klivlend 106:136, Hjuston - Šarlot 105:110, Juta - Memfis 126:113, Los Anđeles Klipers - Finiks 113:116 (posle produžetka), Portland - Golden Stejt 104:139.

24. oktobar 2024 09:41