Четврта побједа дебитанта у АБА лиги / - фото: СЦ Дерби
05/11/2021 u 21:55 h
ДАН порталДАН портал

Вињалес се пробудио у финишу и донио четврту побједу дебитанту

СЦ Дерби – Борац 88:74 (17:17, 22:29, 21:12, 28:16)

Дворана: СЦ „Морача”. Гледалаца: 200. Судије: Томислав Хордов, Бојан Круљац (Хрватска), Томислав Стапић (Босна и Херцеговина).

СЦ ДЕРБИ: Вињалес 13, Меги 12, Павлићевић 4, Славковић 8, Старовлах, Вујисић 8, З. Ивишић, Т. Ивишић 6, Едвардс 12, Камењаш 15, Бујукчангаз, Тишма 10.

БОРАЦ: Ђоковић 3, Хејл 8, Лопез 11, Томашевић 4, Пецарски 14, Лешић, Маринковић 14, Новаковић 13, Тодоровић 2, Чарапић 4.

Кошаркаши СЦ Дербија су у финишу првог меча седмог кола АБА лиге сломили Борац из Чачка.

Гости су боље отворили утакмицу, имали максималних 11 поена вишка (17:6), три и по минута прије краја прве четвртине.

Дебитант у АБА лиги је тада серијом 11:0 поравнао резултат пред прву паузу.

Једино вођство у првом полувремену, ако се изузме стартних 2:0, изабраници Андреја Жакеља су имали након тројке Виктор Вујисића 30:28 у 24. минуту.

Било је то кратког даха, јер је екипа Марка Мариновића поново повратила конце утакмице у своје руке и прву полувријеме закључила поготком Лаутара Лопеза са центра за 46:39.

Домаћи су након великог одмора заиграли боље, прије свега у одбрани и мини серијом 7:1 преокренули на 53:51.

На старту последње четвртине, Флечер Меги је тројкм комплетирао нову мини серију 6:0 за пет поена вишка „студената” (63:58).

Чачани су узвратили са осам везаних поена, па је Жакељ на 6,04 минута до краја морао да тражи тајм-аут.

То је уродило плодом.

Меги је са шест узастопних поена вратио предност на страну Подгоричана (69:66).

Када је било најважније пробудио се до тада успавани Кајл Вињалес и уз помоћ Кенана Камењаша одвео свој тим на 78:72, минут и 56 секуди прије краја.

Тада је било јасно да ће Студентски центар уписати четврту побједу у дебитантској сезони у регионалном такмичењу, а до краја су још Вињалес и Меги погађали за максималних и коначних плус 14.

30. april 2024 10:41