”Лавови” из четвртог покушаја ушли међу четири најбоља европска клуба / - DEEPBLUEMEDIA.EU
03/06/2021 u 19:20 h

Бреша коначно у полуфиналу

Италијански шампиони су у четвртом покушају успјели да преброде четвртфинале Лиге шампиона. Клуб из Ломбардије у првом мечу на фајнал-ејту у Београду савладао Југ са 12:10

Ватерполисти Бреше ће по први пут играти у полуфиналу Лиге шампиона.

Екипа из Ломбардије је у четвртфиналу фајнал-ејта у Београду савладала Југ са 12:10 (3:2, 3:3, 3:3, 3:2)

Лорен Фатовић је довео Дубровчане у вођство на старту, након чега су „лавови” диктирали темпо, али ни једном нису имали предност већу од два гола.

Шампиони Италије су утакмицу преломили тек на минут и осам секунди до краја, када је Ђакомо Канела погодио за коначних 12:10.

Зашто су у четвртом покушају успјели да преброде четвртфинале, ватерполисти Бреше морају да захвале чувару мреже Марку Дел Лунгу.

Олични голман је убиљежио 12 одбрана, кључну на два минута и 39 секунди прије краја, када је при резултату 11:10 „скинуо” зицер Алексу Оберту.

Ђакопо Алесијани је предводио побједнике са три гола, док је гол више постигао Југов Лорен Фатовић.

Бреша ће у полуфиналу у петак од 20.30 сати играти са браниоцем трофеја, Ференцварошем.

26. april 2024 22:41